Recenzia detské drevené kuchynky z Lidla PLAYTIVE® JUNIOR

Pri výbere kuchynky pre chlapcov som absolvovala náročný proces. Prešla som cez množstvo produktov a prečítala množstvo recenzií. Nakoniec som sa rozhodla pre kuchyňu z Lidlu. V tomto článku sa dozviete o jej výhodách a nevýhodách.

Obsah

Ako vybrať detskú kuchynku

Ak sa pripravujete na nákup detskej kuchynky, tento odsek vám môže pomôcť. Existujú rozdiely v materiáli, veľkosti, farbe, funkcionalite a kvalite. Kuchyňu môžete zakúpiť v plastovej, drevotrieskovej alebo drevenej verzii. Niektoré kuchynky sú tak dobre vyrobené, že ich drevotrieskový pôvod je ťažké rozpoznať a na internetových stránkach sa tvrdí, že sú z dreva. Avšak drevotriesková kuchyňa je menej odolná ako tá drevená. Ja som sa rozhodla pre drevenú kuchyňu s plastovými doplnkami, hoci plast má svoje výhody, ako je ľahkosť, prenosnosť a jednoduchá údržba.

Ďalším dôležitým kritériom boli rozmery. Chcela som kuchyňu, ktorá sa pohodlne zmestí vedľa gauča a umožní dvom deťom hrať sa súčasne. K tomu som zakúpila stojan s potrebným vybavením, ktorý poskytuje ďalšiu pracovnú plochu. Kuchynky sa väčšinou skladajú z jedného alebo dvoch skriniek s otváracími dvierkami. V niektorých širších kuchynkách nájdete aj vysokú chladničku alebo špajzu.

Recenzie detské drevené kuchynky z Lidla PLAYTIVE® JUNIOR
Recenzie detské drevené kuchynky z Lidla PLAYTIVE® JUNIOR

Rozmýšľala som o kuchynkách, ktoré sa mi veľmi páčili, ale recenzie ma od nich odradili. Väčšina týchto kuchyniek nemala vysokú skrinku s policami, alebo v nej bola iba jedna polica, čo sa mi zdalo nedostatočné. Možno by som našla kuchyňu s policami po dlhom hľadaní, ale nakoniec som sa rozhodla pre kuchyňu z Lidlu.

Ďalším významným rozdielom sú funkcie, ktoré kuchynka ponúka. Všetky detské kuchynky majú drez a kohútik, veľká časť z nich má aj rúru a chladničku. Tieto prvky sa líšia veľkosťou a usporiadaním. Niektoré kuchynky majú dokonca aj mikrovlnnú rúru, ktorú odporúčam, pretože deti ju obľubujú. Niektoré kuchynky disponujú svetelnými a zvukovými efektmi. Pre mňa bolo dôležité, aby sa kuchyňa dala jednoducho zostaviť, pretože som si uvedomila, že to nie je samozrejmosť, hoci by to mohlo byť podľa produktových fotografií.

TIP: Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy – najkrajšia kuchynka pre malé kuchárky.

Detská drevená kuchynka z Lidlu

Nakoniec som sa rozhodla pre kuchyňu z Lidlu, pretože som sa snažila nájsť kuchyňu, ktorá by mala jednoduchú montáž. Mnohé kuchynky na fotografiách pôsobili dobre, ale podľa recenzií bolo ich zostavenie veľmi náročné. Diely nesedeli dokonale, bolo treba vŕtať diery a kvalita materiálu nebola optimálna. Preto som sa rozhodla pre kuchyňu Playtive Junior z Lidlu a v tomto článku sa budem zamerať na jej prevedenie, montáž, kvalitu materiálu, funkcie, vybavenosť a pomer ceny a kvality.

Prevedenie

Čo sa týka prevedenia, kvalita kuchyne je pomerne dobrá a odpovedá jej cenovke. Niektoré detaily môžu mať drobné chyby, ako nevydarené vyfarbenie alebo nepresné spracovanie. Napríklad na našej kuchyni je v rohu varnej dosky malý šedý pás, kde chýba čierna farba, hoci ide o drobnosť, ktorú si väčšina ľudí nevšimne. Zadná stena je potiahnutá papierom a nemala by prísť do kontaktu s vodou.

Montáž

Montáž kuchynky bola relatívne jednoduchá, trvala nám asi dve a pol hodiny. Diely do seba dobre pasovali, až na malý nedostatok v návode, kde jeden otvor na zadnej stene nebol potrebný, no dalo sa to rýchlo opraviť. Súčasti kuchynky boli dobre vymerané, čo uľahčilo montáž.

Kvalita materiálu

Pokiaľ ide o kvalitu materiálu, kuchyňa je pomerne ťažká, pevná a dobre vyrobená. Zadná stena je z drevotriesky, drez, kohútik, háčiky a úchyty sú z pevného plastu, zatiaľ čo ostatné časti sú drevené. Kuchyňa má plastové podložky na nohy. Rozmery kuchynky sú 77 cm x 97-103 cm (nastaviteľná výška) x 30 cm.

Recenzie detské drevené kuchynky z Lidla PLAYTIVE® JUNIOR
Recenzie detské drevené kuchynky z Lidla PLAYTIVE® JUNIOR

Funkcia

Vzhľadom na funkcie kuchynky, táto ponúka množstvo zábavy. Obsahuje mikrovlnnú rúru, ktorá svieti a vydáva zvuky po stlačení tlačidla ŠTART, a dokáže ohlásiť koniec ohrevu. Sporák má digestor, ktorý je možné rozsvietiť a zhasnúť. Dvojplatničkový sporák sa rozsvieti stlačením tlačidla. Kuchyňa má aj rúru, ktorá svieti pri stlačení tlačidla. Ďalším zaujímavým prvkom je chladnička s mechanizmom na výrobu ľadu, ktorý funguje jednoducho. Jedna z nevýhod je, že magnety na dverách chladničky nie sú veľmi silné a môžu sa otvárať pri prudkých pohyboch.

Vybavenosť

Kuchyňka je dodávaná s niektorým príslušenstvom, vrátane zásterky, chňapky, hrnca, panvice, drevenej obracačky, metličky, ľadu a kelímka na ľad. Avšak veľké percento príslušenstva nie je súčasťou balenia a treba ho dokúpiť. Ja som svojim deťom dokúpila ďalšie hrnce a tanieriky, príbory, tégliky a obracačky. Taktiež som pridala valčeky, ďalšiu zásteru, kávovar, raňajkovú sadu, gril a suroviny na varenie.

Parametre

 • Veľkosť:  77 cm x 97-103 cm (nastaviteľná výška) x 30 cm.
 • Materiál: Drevo, plast
 • Funkcia: Drez, kohútik, mikrovlnná rúra, rúra, digestor, sporák, ľadovač, chladnička, háčiky na zavesenie
 • Vydáva zvuky: ÁNO
 • Svieti: ÁNO
 • Batérie: AAA batérie, ktoré sú súčasťou balenia – je možné ich vymeniť
 • Vek: Od 3 rokov (kuchyňa nie je stavaná na to, aby po nej deti liezli)

Pomer ceny a kvality

Celkovo, kuchynka Playtive Junior z Lidlu predstavuje veľmi dobrý pomer ceny a kvality. Hoci má niekoľko nedostatkov, ako je nepresné vyvedenie detailov a občasné problémy so svietiacimi prvkami, zostavenie kuchynky bolo pomerne jednoduché a ponúka veľké množstvo funkcií pre deti. S príslušenstvom a pridaním niekoľkých vecí sa môže stať skvelým zdrojom zábavy pre deti. Určite by som ju odporučila aj napriek uvedeným nedostatkom.

TIP: Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy – najkrajšia kuchynka pre malé kuchárky.

9.2 CELKOVÉ SKÓRE
Detská kuchynka z Lidlu PLAYTIVE® JUNIOR

Kuchynku som si vybrala na základe vynikajúcich recenzií na nemeckom e-shope Lidl. Jej prevedenie je veľmi dobré, aj keď by mohlo byť ešte trochu presnejšie - napríklad varná doska nemá rovnomerné čierne ohraničenie a dvere nie vždy tesnia úplne dobre, čo občas spôsobí, že rúra začne svietiť. Napriek týmto drobným nedokonalostiam mám kuchyňu veľmi pozitívne hodnotenie. Je vyrobená z dreva s plastovými časťami. Ponúka mnoho funkcií, deti ju veľmi obľubujú, a jej cena v porovnaní s kvalitou je vynikajúca. Montáž je jednoduchá, diely do seba dobre zapadajú.

Precíznosť prevedenia
7
Kvalita materiálu
9
Montáž (presnosť dielov)
10
Množstvo funkcií
10
Pomer ceny a kvality
10
KLADY
 • Vynikajúci pomer ceny a kvality.
 • Prevedenie je kvalitné, aj keď detaily nie sú precízne vykreslené.
 • Možno pomerne ľahko zložiť (potom, čo prekonáte šok s miliónom druhov skrutiek a čiastočiek) – všetko do seba pasuje.
 • U kuchynky je navyše zástera, jedna rukavice, utierka, metlička, hrniec, panvica a vareška.
ZÁPORY
 • Pánty (magnety) sú slabé a občas sa rozsvieti rúra sama od seba.
 • U iných modelov sú magnety príliš silné (problém vyriešite tak, že magnety prelepíte lepiacou páskou).
 • Detaily na kuchynke nie sú na sto percent dotiahnuté.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo