Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)

Nádherná hra ma svojim kvalitným a neobyčajným prevedením zaujala na prvý pohľad. Deti v škôlke si ju skutočne zamilujú. Do článku som pripravila recenziu, fotografie, návod na hranie a aj video.

Lapač snov

Obsah

Recenzia: Lapač snov

Cieľom hry je zaplniť dosku 12 snovými žetónmi. Kto ju zaplní ako prvý, vyhráva celú hru. Vo svojom ťahu musíte vybrať plyšového hračka, ktorý úplne zakryje nočnú moru uprostred hracej plochy, zbierať žetóny, ktoré vám prinesú sladké sny.

Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)
Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)

Kvalita prevedenia

Prevedenie hry je veľmi vydarené. Žetóny sú pevné, nádherne ilustrované a farebné. Vankúšik na uloženie žetónov dáva herným komponentom nový rozmer. Škatuľa na uloženie komponentov nemá priehradky, čo je škoda. Na druhú stranu je vďaka tomu hra skladnejšia a môžete ju zbaliť so sebou napríklad na dovolenku.

Čo je súčasťou balenia

 • české a slovenské pravidlá
 • 1 obliečka na vankúšik
 • 4 posteľové dosky
 • 8 žetónov plyšákov
 • 30 kartičiek nočných mor (ani trochu sa nebojím!)
 • 54 snových žetónov na rozprávanie pekných príbehov

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 15 minút
 • Počet hráčov: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 rokov
 • Hra obsahuje: návod, žetóny, vankúšik, dosky

Pravidlá hry

Príprava hry

Najprv pripravte dosky na uloženie žetónov. Dosky nachystajte podľa počtu hráčov. Pokiaľ hrajú 3 hráči, pripravte 3 dosky. Žetóny uložte do vankúšika. Doprostred stola umiestnite kartu nočnej mory a okolo nej rozložte žetóny plyšáčikov.

Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)
Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)

Ako hrať

Po umiestnení prvej karty nočnej mory doprostred hracej plochy sa hráči na ťahu striedajú. Každý hráč si vyberie žetón plyšového hračka, ktorý podľa neho úplne prekryje nočnú moru na karte. Nasleduje ďalší hráč (v smere hodinových ručičiek), ktorý si tiež vyberie plyšáka. Žetón najprv umiestnite na hraciu dosku (nie na kartu nočnej mory). Nasleduje ďalší hráč.

Keď majú všetci hráči na doske plyšáka, vyskúša jeden po druhom, či plyšák prekryje nočnú moru. Pokiaľ žetón plyšáka nezakrýva celý obrázok nočnej mory, nezíska hráč žiadny snový žetón. Nočná mora je pre tentoraz silnejšia. Pokiaľ plyšák nočnú moru zakrýva, úspešne ste ju zahnali a môžete si z povlaku toľko žetónov, koľko je na žetóne plyšového hviezdičiek. Žetóny umiestnite do voľných políčok na hracej doske.

Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)
Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)

Akonáhle majú všetci hráči odohrané, kartu nočnej mory odhoďte do krabice a žetóny plyšákov opäť umiestnite do kruhu. Hráč po ľavici začínajúceho hráča otočí novú kartu nočnej mory a týmto sa z neho stáva prvý hráč pre ďalšie kolo hry. Presuňte pred neho obliečku na vankúšik so žetónmi.

Pokiaľ hráte s deťmi, ktorým bolo 6 rokov veku, môžete vyskúšať dynamickejší variant. Skúste položiť žetón plyšáka na nočnú moru ako prvý. Snažte sa, aby ste ho položili čo najrýchlejšie.

Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)
Recenzia: Lapač snov (ADC Blackfire)

Koniec hry

Pokiaľ má niektorý z hráčov na konci kola zaplnenú dosku 12 snovými žetónmi, vyhráva tento hráč celú hru.

Variant pre deti od 3 rokov

Túto variantu môžete hrať v jednom hráčovi alebo v spolupráci s ostatnými. Umiestnite 8 žetónov plyšákov do kruhu. Roztrieďte karty nočnou morou podľa mesiaca od najjednoduchšej po najzložitejšiu (čím e mesiac blíži viac k splnu, tým viac bude karta nočnej mory ťažšia). Vyberte balíček kariet, ktorý zodpovedá vami požadovanej úrovni. Dosky hráčov a tiež snový vankúšik odložte bokom. Nebudete ho potrebovať. Najmladší hráč začína. Vyberie nočnú moru a určí, ktorý žetón plyšáka by mohol nočnú moru úplne zakryť. Dohovorí sa potom s ostatnými hráčmi, či vybral správne. Pokiaľ žetón prekrýva nočnú moru, zahnali ste ju. Žetón plyšáka a nočnú moru odložte a pokračuje ďalší hráč. Pokiaľ žetón plyšáka nočnú moru nezakrýva, hra okamžite končí.

Skladovanie hry

Hra je uložená v pekne farebnej krabici. Škatuľa nemá priehradky, a tak je uloženie trošku nepraktické a všetky komponenty sú spoločne. Našťastie žetóny je možné uložiť do vankúšika.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

Lapač snov na Tlamagames.com

10HODNOTENIE
Lapač snov

Krásna hra je vhodná pre deti, ktoré navštevujú materskú škôlku. Jednoduché pravidlá a pre deti blízke tému, je vtiahnu dovnútra. Hra učí deti predstavivosti a orientácii v priestore, pretože musí poznať, aký veľký žetón musí vybrať, aby zakryl obrázok nočnej mory. Pravidlá sú veľmi jednoduché.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Nádherná hra – krásne obrázky a naozaj kvalitné spracovanie
 • Vhodné aj ako prvá spoločenská hra pre malé deti
 • Jednoduché pravidlá
 • Pre malé deti je to veľmi blízka téma.
Zápory
 • Nič
Lapač snov

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo