Jednoduchá zmrzlina: Letné tvorenie pre malé deti

Aktivita tvorenia je medzi deťmi veľmi obľúbená. V predchádzajúcom roku sme vytvárali zmrzliny z farebného papiera, no tentokrát sme dali deťom priestor na maľovanie zmrzlín. Pomocným nápadom bol využitie rolky od toaletného papiera. V tomto článku nájdete návod, ako na túto kreatívnu činnosť.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na polovičnom formáte A4 si deti vytvorili kresbu zmrzliny. Začali tlačením ruličkou od toaletného papiera na vytvorenie vrcholu zmrzliny, potom vymalovali kolesá, dokreslili kornútu a tak dokončili zmrzlinu. Aj trojročné deti už môžu zapojiť svoje maľovacie schopnosti. Táto tvorivá činnosť bude baviť deti vo veku od troch do šiestich rokov, zatiaľ čo starším deťom by mohla byť menej atraktívna. Naopak pre tieto mladšie deti to bude veľmi zábavné a zaujímavé.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku (alebo papierový tanier, tenký kartón, obal od cereálií)
  • Tempery (vodovky)
  • Štetec
  • Ruličku od toaletného papiera

Ako na to

Štvrtku som rozrezala pozdĺžne na polovicu. V spodnej časti som použila žltú pastelku na nakreslenie trojuholníka, ktorý predstavoval kornútik zmrzliny. Deti namáčali ruličku od toaletného papiera do žltej farby a tlačili ju na štvorec, vytvárajúc kolesá zmrzliny. Tieto kolesá potom zafarbili temperou. Samy si vyberali chuťové príchute pre kolesá zmrzliny, vrátane čokoládovej, pistáciovej, vanilkovej a jahodovej. Nakoniec dokreslili aj kornútok zmrzliny.

Jednoduchá zmrzlina: Letné tvorenie pre malé deti
Jednoduchá zmrzlina: Letné tvorenie pre malé deti

Záverom

Táto tvorivá aktivita je veľmi jednoduchá na prípravu a ľahká na vykonanie, ideálna pre malé deti, ktoré ešte nevedia samostatne maľovať štetcom a farbami podľa svojej fantázie. Maľovanie štetcom a farbami môže byť pre najmenšie deti náročné, no takýto spôsob umožňuje jemne precvičiť ich zručnosti pri práci so štetcom a farbami.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo