Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné ozdoby

Ako zaujať dvojročné deti? Vytvorili sme jednoduché vianočné dekorácie, ktoré s prehľadom zvládnu aj dvojročné ratolesti. V tomto článku vám ukážeme, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z obyčajného kartónu sme vytvorili jednoduché vianočné ozdoby, ktoré môžete zavesiť na stromček alebo nimi ozdobiť vetvičku. Ak nemáte k dispozícii kartón, môžete použiť aj hrubší kartón, čo ozdoby urobí pevnejšími a odolnejšími. Samozrejme, výrobu budú potrebovať dvojročné deti, ale s potrebou pomoci dospelého pri strihaní a príprave ozdôb. Lepenie a tlačenie prstami je pre malé deti veľkou zábavou.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Tempery alebo vodovky (prstové farby)
  • Lepidlo
  • Farebné papiere
  • Nožnice

Ako na to

Postupovali sme tak, že sme vystrihli ozdoby z kartónu. Následne sme pripravili menšie farebné štvorčeky z papiera. Detské ručičky nalepili tieto farebné papiere na ozdoby. Po zaschnutí lepidla sme prebytočný papier ostrihali podľa okrajov. Ďalším spôsobom zdobenia bolo tlačenie prstami na prázdne ozdoby. Táto činnosť sa deťom veľmi páčila.

Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné ozdoby
Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné ozdoby

Záverom

Celý proces zdobenia je jednoduchý a rýchly – ideálne pre dvojročné (alebo maximálne trojročné) deti. Deti si môžu užiť radosť z hotového výtvoru, pretože ho dokážu rýchlo vytvoriť a zdobiť samy. Týmto spôsobom si aj precvičia jemnú motoriku. Pri nanášaní lepidla na ozdoby im môžu pomôcť dospelí, čo uľahčí prácu deťom. Samozrejme, obtiažnosť práce závisí od veku dieťaťa a jeho zručností.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo