Letné dekorácie na okno: Lietajúci balón

Tieto dekorácie sú ľahko vyrobiteľné a na okne vyzerajú veľmi krásne. Podklad balóna je vyrobený z papiera na pečenie, takže je veľmi veľký a podklad pekne presvitá. V článku nájdete tip na zábavnú techniku lepenia.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vytvorili sme krásne a farebné dekorácie na okno s motívom balónov. Balóny môžete na okno pripevniť v každom ročnom období. My sme ich vyrobili na letné mesiace. Lepiť môžu už dvojročné deti. U nás lepil aj rok a trištvrte starý šikovný chlapec. 🙂 Vystrihnúť balón z papiera na pečenie nie je jednoduché a deti budú potrebovať pomoc dospelého. Papier na pečenie môžete nahradiť obyčajným kancelárskym papierom.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Pečiaci papier alebo obyčajný biely papier
  • Špagát
  • Izolepu

Ako na to

Z papiera na pečenie som vystrihla základný tvar balóna. Z farebného papiera sme vystrihli štvorce, ktoré sme použili ako farebný povrch balónov. Deti natreli balóny lepidlom a nalepili na ne farebný papier. Z farebného papiera sme vystrihli koše. Na farebné štvorce sme nakreslili čiary, ktoré sme použili ako ozdobu. Nakoniec som dekorácie prilepila na okno, prilepila som medzi kôš a balón povrázok a tiež som prilepila balóniky.

Letné dekorácie na okno: Lietajúci balón
Letné dekorácie na okno: Lietajúci balón

Záverom

Tento rok sme na leto pripravili tematické dekorácie s balónmi. Inšpirovali sme sa Pipi Dlhou Pančuchou. 🙂

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo