Papagáj z farebného papiera a odtlačku ruky

Malé deti, dokonca aj tie dvojročné, môžu vytvoriť svojho vlastného veľkého a nádherného papierového papagája, čo im prináša veľa radosti. Tento nápad na zimné alebo jesenné kreatívne aktivity pre deti je overený a skvelý.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na začiatok, deti použili štvrtkový list a farebný papier na vytvorenie veľkého papierového papagája. Papagáj bol naozaj obrovský, približne veľký ako formát štvrtky A3, a dokážu ho vytvoriť deti od troch rokov. Aj keď deti v tomto veku nevedia samy vytvoriť celý obrázok papagája, určite si užijú lepenie častí dohromady.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Štvrtku
  • Vodovky alebo pastelky, fixky
  • Biely papier na oko

Ako na to

Najprv sme z farebného papiera obkreslili detské rúčky a vystrihli sme niekoľko rúk z rôznych farebných papierov. Potom sme na štvrtkový list nakreslili hlavu, zobák a telo papagája. Deti mali k dispozícii rôzne farby, aby si mohli papagája vyfarbovať podľa vlastnej fantázie. Použili sme vodovky (anilinky), ale môžete použiť aj pastelky alebo fixky. Keď sa farba uschla, deti prilepili papierové ruky na papagája.

Pozrite sa na to, ako s deťmi vyrobiť papagája z farebného papiera. V článku nájdete fotonávod a tip na tvorenie s deťmi.
Papagáj z farebného papiera a odtlačku ruky

Záverom

Týmto spôsobom sme vytvorili obrovského a farebného papagája z obyčajnej štvrtky formátu A4. Lepením a vrstvením papierových rúk sme vytvorili krásne pestrofarebného papagája, ktorý teraz zdobí detskú izbu.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo