12 tipov na zábavné letné vyrábanie pre deti

V článku som pripravila nápady na kreatívne projekty, ktoré zaručene zabavia deti, a to nielen v letnom období. Môžete si spolu s deťmi vyrobiť kaktusy, hojdaciu loď, pirátov, rybičky, zmrzliny, papierové káče, húsenice z ponožky alebo letné okenné dekorácie.

Obsah

3D kaktusy z farebného papiera a ruličiek od toaletného papiera

Z farebného papiera sme vytvorili 3D kaktusy a použili rolku od toaletného papiera na vytvorenie kvetináča, kam sme tieto kaktusy umiestnili. Toto tvorenie je vhodné pre predškolákov a prváčikov, pričom menšie deti budú potrebovať pomoc dospelého. Šesťročné deti už budú schopné vykonávať väčšinu úloh samostatne, ale pri zložitejšom kaktuse im môže pomôcť dospelý.

CELÝ ČLÁNOK

Včelí úľ z ruličiek od toaletného papiera a včielky z Kinder vajíčok

Z roliek od toaletného papiera, kartónu a farebného papiera sme vyrobili včelí úľ. Malé včielky sme vytvorili z obalu od Kinder vajíčka a farebného papiera, a môžu si do úľa lezú a vyliezať podľa svojej fantázie. Toto tvorenie je vhodné pre škôlkárov a staršie deti okolo šiestich rokov, pričom mladšie deti budú potrebovať asistenciu pri lepení úľa.

CELÝ ČLÁNOK

Ryby z farebného papiera

Z farebného papiera sme vytvorili dve rôzne ryby, pričom jedna je ozdobená odtlačkami prstov a druhá je skladaná do harmoniky a maľovaná obyčajnou fixkou. Prvá ryba je vhodná pre trojročné deti, ktoré radi tlačia prstami na papier. Skladaná ryba je vhodná pre predškolákov, ktorí si môžu precvičiť strihanie a skladanie papiera.

CELÝ ČLÁNOK

Letné dekorácie na okno: Lietajúci balón

Vytvorili sme pestrofarebné dekorácie na okno s motívom balónov, ktoré môžete používať počas celeho roka. Toto tvorenie je vhodné pre deti od dvoch rokov a staršie deti budú potrebovať pomoc pri vystrihávaní balónov z papiera na pečenie.

CELÝ ČLÁNOK

Autíčko z ruličky od toaletného papiera

Z rolky od toaletného papiera sme vyrobili rôzne druhy autíčok, vrátane policajtov, hasičov, formúl a osobných áut. Toto tvorenie môžu realizovať deti od troch rokov, pričom mladšie deti budú potrebovať pomoc dospelého. Samostatne to zvládnu deti okolo ôsmich rokov.

CELÝ ČLÁNOK

Káča z farebného papiera a špajle

Káča z farebného papiera a špajle
Káča z farebného papiera a špajle

Z farebného papiera sme vytvorili malé káče do dlane. Toto tvorenie je vhodné pre predškolákov a mladšie školáky. Deti budú potrebovať pomoc pri nakreslení kruhu na papier, prederavení a vsunutí špajle.

DIY húsenica z ponožky (bez šitia)

Z obyčajnej starej ponožky sme vytvorili húsenicu, pričom na výrobu sme použili materiály, ktoré by sme inak vyhodili. Toto tvorenie môžu realizovať deti od štyroch rokov, pričom mladšie deti budú potrebovať asistenciu. Školáci zvládnu vytvoriť húsenicu samostatne.

CELÝ ČLÁNOK

Jednoduchá zmrzlina: Letné tvorenie pre malé deti

Z farebného papiera sme pripravili zmrzlinu, pričom kopčeky sme najskôr vytvorili tlačením ruličky od toaletného papiera. Toto tvorenie je vhodné pre deti vo veku od troch do šiestich rokov.

CELÝ ČLÁNOK

Papagáj z farebného papiera a odtlačku ruky

Zo štvrtky sme vytvorili veľkého papierového papagája, ktorý je vhodný pre trojročné deti a staršie. Pri vytváraní tohto projektu budú menšie deti potrebovať asistenciu, ale budú si môcť vychutnať proces lepenia.

CELÝ ČLÁNOK

Piráti: DIY tipy na pirátske tvorenie pre deti

Z rolky od toaletného papiera sme vytvorili piráta s pirátskou čiapkou a štvrtky sme použili na vytvorenie roztomilého piráta s očami z viečka od medu a uhoriek. Toto tvorenie je vhodné pre deti od štyroch do ôsmich rokov, pričom štvorročné deti si môžu výborným spôsobom vylepšiť svoje zručnosti v oblasti farbenia a lepenia. Viac skúsené deti, staršie okolo osem rokov, budú schopné vyrobiť piráta samostatne.

CELÝ ČLÁNOK

DIY hojdacia lodička z papiera

Vytvorili sme jednoduché papierové lodičky, pričom na tvorbu sme použili biele a farebné papery. Skladanie týchto lodičiek je vhodné pre deti vo veku päť rokov a staršie, pričom to môže byť pre deti trochu náročnejšie.

CELÝ ČLÁNOK

Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička

Z bieleho i farebného papiera sme vytvorili jednoduché postavičky psíka a mačičky. Predpokladala som, že deti budú schopné s prehľadom zložiť hlavičku mačičky či psíka, no nakoniec to bolo pre nich dosť náročné. Na tento projekt by mali byť pripravené deti od piatich rokov veku. Je potrebný tréning a trpezlivosť, aby sa zvládli tieto skladačky správne složiť.

CELÝ ČLÁNOK

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo