Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)

Tas svoj meč a neuteč! je neobyčajná kartová hra plná šermiarskych súbojov, v ktorých budete riešiť konflikty pomocou mäkkých mečov. Do článku som pripravila recenziu a taktiež pravidlá a návod na to, ako hru hrať.

Tas svoj meč a neuteč!

Obsah

Recenzia: Tas svoj meč a neuteč!

Cieľom hry je nazbierať 3 rovnaké karty – karty musia mať rovnakú farbu, aby ste vytvorili sadu. Prvý hráč, ktorý nazbiera tri sady kariet (celkom teda 9 kariet, 3 karty x 3 farby), vyhráva. Keď potrebujete kartu, ktorú chce aj iný hráč, musíte o ňu bojovať. Hra je napínavá a dynamická. Je vhodná napríklad na oslavy narodenín, je skvelá na tábory, do školskej družiny alebo ju môžete hrať doma všetci spoločne. Nie je to klasická kartová hra, ale hra s presahom, kedy budete bojovať penovými mečmi.

Poznámka: Pri boji dajte pozor, aby sa meč nepoškodil. Je skutočne vyrobený z mäkkej peny.

Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)
Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia hry je vydarená. Kariet je dostatok, penové meče sú veľmi pekné. Škatuľa na uloženie hry je mimoriadne praktická.

Čo je súčasťou balenia

 • 2 mäkké meče
 • 2 krížové kolíky
 • 72 kariet

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 15 minút
 • Počet hráčov: 3-6 hráčov
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 rokov
 • Hra obsahuje: návod, penové meče, karty

Pravidlá hry

Vezmite si karty, položte ich na stôl, pripravte si meče a hra môže začať. Pozrite sa na to, ako hrať, aké sú pravidlá hry a kto bude víťazom hry.

Príprava

Najprv na stôl položte meče, karty zamiešajte a položte ich lícom dole na stôl. Toto bude doberací balíček. Nechajte si na stole miesto aj na odhadzovaciu kôpku. Každému hráčovi rozdajte 1 kartu lícom nahor. Karta vám pomôže začať s vašou prvou hrou. Všetky karty, ktoré počas hry doberiete, musia byť otočené lícom nahor. Musí ich vidieť všetci hráči. Teraz vyberte prvého hráča.

Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)
Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)

Ako hrať

Pokiaľ ste začínajúci hráč, stanete sa rozhodcom súbojov. Najprv si doberte o 2 karty viac, než je počet hráčov a umiestnite ich lícom nahor doprostred stola. Pokiaľ hráte v 3 hráčoch, doberte 5 kariet. Usporiadajte karty do kôpok lícom hore. Počet kôpok, ktoré vytvoríte, závisí od počtu hráčov. Pokiaľ hrajú 3 a 4 hráči, vytvoríte 3 kôpky. Ak hrá 5 hráčov, vytvoríte 4 kôpky a pokiaľ hrá 6 hráčov, vytvoríte 5 kôpok. Niektoré kôpky, ktoré vytvoríte, obsahujú viac ako 1 kartu. Hromádky nemusia byť rovnako veľké, ale každá musí obsahovať aspoň jednu kartu. Rozhodca môže vytvoriť aké kôpky chce podľa svojho uváženia. Pri tvorbe kôpok myslite strategicky.

Keď sú kôpky pripravené, môže si každý vrátane rozhodcu vybrať, ktorú kôpku si vezme. Vyberte si tú kôpku, ktorá vám pomôže vytvoriť danú sadu kariet. Rozhodca počíta do troch a keď vysloví slovo TERAZ, všetci hráči naraz ukážu na tú kôpku, ktorú si chcú vybrať.

Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)
Recenzia: Tas svoj meč a neuteč! (spoločenská hra)

Získavanie kariet

 • Ak ste jediní, kto ukázal na kôpku, okamžite tieto karty získate. Položte ich pred seba lícom hore.
 • Pokiaľ na kôpku nikto neukázal, karty putujú lícom nahor na odhadzovaciu kôpku.
 • Pokiaľ viac ako jeden hráč ukázal na danú kôpku, rozhodne šermiarsky súboj, kto kartu získa.

Súboje

Rozhodca vyberie, aké súboje sa uskutočnia a akí hráči sa daného súboja zúčastnia. V každom kole sa môže uskutočniť iba jeden šermiarsky súboj. Pred súbojom si obaja hráči vezmú meč a musia stáť tak ďaleko od seba, aby sa meče dotýkali špičkami. Pravidlá šermiarskeho súboja sa riadia kartami, na ktorých je popísané, ako budete bojovať. Pokiaľ vás váš súper zasiahne do trupu, okamžite prehrávate súboj. Pokiaľ nedodržíte pravidlá na karte, prehrávate.

Akonáhle sú všetky kôpky v danom kole zhromaždené, odhodené a rozhodca ukončí súboj, stáva sa novým rozhodcom hráč po jeho ľavici a začína nové kolo.

Víťazstvo

Pokiaľ vytvoríte tri sady pre troch kartách v danej farbe, vyhrávate celú hru. Môžete zozbierať aj šesť kariet jednej farby a tri karty z druhej farby. Sada môže vyzerať takto: 3x fialová, 3x fialová, 3x zelená ALEBO 3x fialová, 3x zelená, 3x žltá.

Skladovanie hry

Hra je uložená v peknej a praktickej krabici. Škatuľa má priehradky na meče, priehradku na pravidlá a samostatnú priehradku na karty. Všetko je uložené starostlivo tak, aby sa hra nepoškodila.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

Tas svoj meč a neuteč! na Tlamagames.com

10HODNOTENIE
Tas svoj meč a neuteč!

Zaujímavá a pre deti zábavná hra je vhodná pre stredne veľkú skupinku hráčov. Najlepšie pre 4 až 6 hráčov. Hráči počas hry zbierajú sady kariet a súperia medzi sebou dvoma penovými mečmi. Meče sú mäkké a treba s nimi zaobchádzať opatrne, aby sa nezničili. Prevedenie je vydarené. Hra sa dá zohnať za dobu cenu.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásne spracovanie
 • Dostatok kariet
 • Pre deti je táto hra veľká zábava.
 • Skvelá party hra
 • Krásny nápad s mečom
Zápory
 • Pri hre zaobchádzajte s mečom opatrne, aby sa nepoškodil.
Tas svoj meč a neuteč!

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo