ODPORÚČAM

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy – najkrajšia kuchynka pre malé kuchárky

Kuchynský ostrov Woody Trendy ma zaujal na prvý pohľad. Páčili sa mi nádherné farby aj prevedenie kuchynky ako takej. Plusom boli aj doplnky. Do článku som pripravila recenziu a tiež klady a zápory tejto vydarenej hračky.

Drevené meče a štíty Vilac

Obsah

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody

Kuchynský ostrov Woody Trendy ponúka dobrý pomer ceny a kvality. Kuchynka je krásne farebná, sýto ružová, obsahuje mikrovlnnú rúru, rúru na pečenie a praktické poličky. Kuchynka nevydáva žiadne zvuky a ani nesvieti, čo nie je vždy mínus, pretože niekedy sú tieto funkcie na obtiaž (u niektorých kuchyniek nemožno poriadne vymeniť batérie, niekedy sa svetlá rozsvietia samovoľne, blikajú alebo kuchynka vydáva sama zvuky, keď okolo nej niekto prejde – kuchynka z Ľudovi nám toto robila). Kuchynský ostrov Woody ponúka vynikajúcu možnosť nielen pre dievčatká, ale aj pre chlapcov. Často je k dostaniu v ružovej farbe, ale môžete ho zakúpiť aj v univerzálnejšom červenom či farebnom prevedení. Súčasťou je aj drevený riad vo farbe kuchynky. Drez je možné vybrať, drezovou batériou môžete otáčať. Otočné sú aj gombíky.

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy
Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy

Čo by som neobyčajne pochválila, tak sú rozmery kuchynky. Rozmery kuchynky sú pri výbere veľmi dôležité. Niektoré detské kuchynky sú síce lacné, ale sú aj nízke. Pokiaľ vyberáte kuchynku pre štvorročné a staršie dieťa, je lepšie voliť kuchynku s rozmermi nad 100 centimetrov (mám s tým skúsenosti). Táto kuchyňa ponúka veľkorysých 105 centimetrov na výšku a je vhodná pre deti od troch až do siedmich alebo ôsmich rokov (vyskúšané).

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy
Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy

Funkcia

 • Rúra: Kuchyňa má rúru, ktorá nesvieti, vo vnútri je slabšia priečka, na ktorú je možné položiť hrniec alebo panvicu.
 • Mikrovlnná rúra: Mikrovlnná rúra má otváracie dvierka, nesvieti, nevydáva zvuky. Je u nej koliesko, ktoré sa otáča a pri otáčaní cvaká a tiež nakreslené číslice.
 • Poličky: Po celom priestore kuchynky sú skvelé poličky, ktoré slúžia ako úložné priestory. Do dvoch poličiek sa zmestia menšie krabice s potravinami a riadom (my máme v jednej krabici riadu av druhej potraviny).
 • Sporák: Pri sporáku sú dve otočné kolieska, ktoré pri otáčaní cvakajú. Sporák nesvieti a nebliká. Je pomerne malý, čo je výhoda, pretože sa za neho zmestia hrnie či poháre.
 • Otočná drezová batéria a vyberací drez: Batériu je možné otáčať a drez je možné vybrať. To je praktické, keď chcete drez opláchnuť.
 • Hodiny: Hodiny nie sú iba nakreslené, ale majú aj otočné ručičky.
 • Zadná stena: Kuchynka má krásne farebnú zadnú stenu, riad nepadá dole.
 • Čo nám chýba: Je škoda, že na kuchynke nie je žiadny vešiačik, ale to sa dá ľahko vyriešiť – buď dolepením klasického malého vešiaka do kuchynky alebo nasadením kúpeľňového vešiačika.
DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.SK: E-SHOP S DREVENÝMI VÝROBKAMI

♥ Zaujímavý sortiment – vypaľovanie na drevo, tlač na drevo, chránená dielňa
♥ Doprava zadarmo pri nákupe nad určitú čiastku
♥ Krásny drevený tovar – hračky, hry, nábytok, potreby do domácnosti a ďalšie
♥ AKCIA A ZĽAVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Montáž

Kuchynka je možné zmontovať ľahšie ako detská kuchynka z Lidlu. Je to dané tým, že táto ružová kuchynka Woody nesvieti a nevydáva zvuky. Nemusíte montovať elektrinu a batérie. Tým sa celé zostavovanie značne urýchli. Kuchynka sa lepšie zostavuje v dvoch ľuďoch. Nám to trvalo hodinu. Niektoré časti šli prirobiť horšie, ale celkovo do seba diely pomerne dobre zapadli a s montážou nebol väčší problém. Návod je zrozumiteľný, ale pokiaľ nie ste manuálne aspoň trošku šikovní, môžete mať so zostavením problémy (zostavenie každej detskej kuchynky z dreva vyžaduje trošku zručnosti). Táto kuchynka sa zostavovala a sedela lepšie ako kuchynka alebo obchod z Playtive Lidlu.

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy
Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy

Páči sa mi, že skrutky nie sú špicaté, drevo je mäkšie a skrutky sa skrutkujú ľahko. Budete potrebovať krížový skrutkovač a aj imbusový kľúč (mali sme od nábytku z Ikey).

Kvalita prevedenia

Kvality prevedenia som sa úprimne bála, pretože som čítala veľmi pozitívne, ale aj negatívne recenzie. Nakoniec som bola príjemne prekvapená, pretože kuchynka je prevedená pekne. Jeden diel bol z vnútornej strany poškriabaný, ale našťastie je tento kaz schovaný vo vnútri rúry a nie je vidieť. Jedna noha by mohla byť prirobená trošku lepšie, ale inak je všetko v poriadku. Farby sú sýte, neolupujú sa – avšak nenamáčajte kuchynku do vody (okrem čistenia) a nelejte vodu do drezu. Na hranie s vodou nie je kuchynka určená. Tiež by deti nemali stúpať na poličky. Na to kuchyňa nie je stavaná. Priečka v rúre je pomerne slabá, ale na obyčajné hranie stačí. Celá kuchynka má pevnú zadnú stenu, takže riad nepadá dole. Vynikajúce sú poličky, pretože ponúkajú dostatok úložného priestoru na riad a na potraviny.

Na kuchynke je napísané, že je vhodná pre deti od 2 rokov veku. Skúšali sme aj pre sedemročné dieťa a je dostatočne vysoká. Pre dvojročné dieťa môže byť kuchynka trošku väčšia.

Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy
Recenzia: Kuchynský ostrov Woody Trendy

Čo je súčasťou balenia

 • Kuchynka
 • Drevené príslušenstvo: Hrniec, panvica, dve obracačky

Podrobnejšie informácie

 • Rozmer výrobku (v x d x š): 105 x 78 x 33,5 cm
 • Výška pracovnej plochy: 55 cm
 • Vek: 3+
 • Materiál: Borovica
 • Hmotnosť: 13 kg

Youtube

Vo videu uvidíte, ako kuchynka vyzerá – otváranie dvierok, otočnú drezovú batériu, hodiny a tiež som do videa vložila viac fotografií.

Kde kuchynku zaobstarať

Kuchynský ostrov Woody Trendy som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk. E-shop zaslal kuchynku veľmi rýchlo a to aj napriek tomu, že bolo medzi sviatkami a väčšina obchodov mala zatvorené. Veľmi ďakujem za rýchle odoslanie a odporúčam. V e-shope si vyberiete veľmi pekné drevené hračky, kuchynky, doplnky do kuchynky, zaujímavé hračky pre chlapcov (meče, štíty, drevené pištole na gumičku) a dievčatká (kolísky, lekársky kufrík, starostlivosť o bábiky).

KUCHYNSKÝ OSTROV na CISTEDREVO.SK

10HODNOTENIE
Kuchynský ostrov Woody

Krásne farebná kuchynka nadchne všetkých malých kuchárov aj kuchárky. Prevedenie je veľmi slušné a podarené. Kuchynka je pestrá, má mikrovlnku, rúru, otočné gombíky, ktoré pri otáčaní cvakajú. Vynikajúce sú poličky, do ktorých sa zmestí množstvo riadu a potravín. Súčasťou je hrniec, panvica a dve obracačky. Použité bolo minimum plastu (plastový je iba drez). Montáž nie je ťažká, ale vyžaduje aspoň elementárnu zručnosť. Aj keď som z montáže mala strach, zvládli sme ju bez problémov. Kuchynka je stabilná, vhodná pre dvojročné deti, ale využijú ju aj sedemročné deti, pretože je pomerne vysoká a priestranná.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásne farebné prevedenie
 • Veľmi pekný dizajn
 • Praktická na ukladanie ďalšieho príslušenstva
 • Montáž nebola ťažká a išla pomerne dobre.
 • Pri zostavovaní nič neprasklo a ani nič nechýbalo.
 • Gombíky pri otáčaní cvakajú.
 • Rýchle dodanie
Zápory
 • Jeden diel bol trošku poškriabaný (ale pri vnútornej strane a nie je to vidieť).
 • Trošku vyššia cena
 • Niekomu môže vadiť, že nevydáva zvuky a nesvieti (mne to nevadí, mám skúsenosť so svietiacou kuchynkou a postupom času svetlo robilo problémy a svietilo aj v noci).
Drevené meče a štíty Vilac

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo