12 tipov na darčeky na Vianoce pre deti od 2 do 3 rokov

Pripravila som pre vás tipy na vianočné darčeky, ktoré zaujmú deti od dvoch rokov. Niektoré darčeky využijú aj štvorročné deti. Niektoré hračky sú veľmi dobre dostupné, u iných je dostupnosť ťažšia. Podrobnosti som spísala nižšie do článku.

Obsah

Tip č. 1: Magnetická pyramída Woody

Magnetická pyramída Woody
Magnetická pyramída Woody

Hračku kúpite na Rajhraciek.sk, kde býva často v akcii. Pyramída je podľa výrobcu určená pre deti od dvoch rokov a naozaj až v dvoch rokoch ju vie kompletne zložiť. Zaberie im to pomerne dosť času a baví ich to. Na pyramíde môžete precvičovať farby, veľkosti krúžkov, čo je pre dieťa ťažké a neustále sa k činnosti znova a znova vracia.

PYRAMÍDA na RAJHRACIEK.SK

Tip č. 2: Drevené závodné autíčko pre najmenších: Formula Brio

Drevené závodné autíčko pre najmenších: Formula Brio
Drevené závodné autíčko pre najmenších: Formula Brio

Autíčko je určené pre deti od jedného roka. Vyhrajú sa s ním aj päťročné deti, ktoré milujú autá a rady s nimi jazdia po miestnosti, nosia ich so sebou a ešte nemajú doma žiadnu formulu. Formula je vyrobená z dreva, držiačik z kovu a kolesa z plastu. Zdobí ju drevený panáčik. Prevedenie sa mi veľmi páči, je kvalitné, farba sa neolupuje a to ani pri nešetrnom zaobchádzaní. Autíčko nie je na zotrvačník a ani na ovládanie. Nič nevie, lenže deťom to vôbec nevadí. Jazdia s ním tam, kde chcú, hrajú sa na preteky a autíčko milujú. Každý má svoje – jeden modré, druhý biele.

Tip č. 3: Detský tunel na prehľadávanie a hranie BUSA z IKEA

Detský tunel na prehľadávanie a hranie BUSA z IKEA
Detský tunel na prehľadávanie a hranie BUSA z IKEA

Po veľmi dlhom vyberaní som nakoniec zaobstarala tunel z IKEA, aj keď som z neho sprvu nebola ani trošku rada. Prečo? Nepáči sa mi brčálovo zelená farba. Iné výhrady k tunelu nemám. Spĺňa všetko, čo som chcela, aby vedel. Inými slovami – je bezpečný. Nemám strach, že by sa deti poranili, čo by som pri tuneloch iných značiek mala. Tento preliezací tunel nepatrí k najlacnejším. Hneď v obchode som si všimla, že je vyrobený z pevnejšej látky ako tunely konkurenčných značiek. Drôty sú plne zabezpečené v ochrannom puzdre, ktoré je potiahnuté látkou. Za mňa najlepší nápad, pretože keď máte viac detí, nemusíte mať strach, že pri hraní tunel poničí a ublíži si. Deti stihli tunel zašpiniť hneď prvý deň, kedy som ho rozbalila, takže som si vyskúšala aj čistenie. Pomocou hubky a mydla som jednoducho vydrhla nečistoty, ktoré stihli na tuneli napáchať. Možno ho pripojiť k stanu (ten nemáme), ľahko sa zloží a zaistí pomocou kvalitných suchých zipsov. Celkovo prevedenie pôsobí kvalitnejšie ako od iných značiek v podobnej cenovej kategórii. Stan na preliezanie sa mi nezdal toľko kvalitné ako tento tunel.

Tip č. 4: Hajánok: Die Schlafmützen von NICI

Hajánok: Die Schlafmützen von NICI
Hajánok: Die Schlafmützen von NICI

U nás úplne kľúčový člen domácnosti. Hajánka majú všetky deti – každý má svojho. Tento roztomilý plyšáčik má čiapočku, na ktorej sú nakreslené zatvorené očká. Keď idú deti spať, prikryjú otvorené očká čiapočkou a Hajánok spí. Plyšák má väčšie chlpy. Myslela som, že mu budú padať, ale nepadajú, nepúšťajú. Deti ho majú od útleho veku v postieľke.

Tip č. 5: Haba hra s farbami

Haba hra s farbami
Haba hra s farbami

Táto skladačka je hotová paráda, to vám poviem. Krásne farebné, ale nie veľa, na učenie farieb akurát. Jednotlivé tvary dieťa navlieka na tyče a trénuje jemnú motoriku. Skladacie kocky sú vyrobené z kvalitného dreva, lak sa neničí, nepoškriabe. Prevedenie je na jedničku. Hračku kúpite v e-shope Agatinsvet.sk. Pozrite sa na podrobnú recenziu: Precvičujeme jemnú motoriku: HABA hra s farbami, klátikmi a krúžkami.

HABA HRA S FARBAMI na AGATINSVET.SK

Tip č. 6: Odrážadlo Yedoo

Odrážadlo s brzdou je vhodné pre deti od dvoch rokov, najskôr. Aj keď je pri produkte napísané, že sa hodí pre deti rok a pol staré, tak Filka by v roku a pol na tomto odrážadle nezvládol jazdiť. Pre deti staršie ako dva roky je veľmi dobré vďaka väčším kolesám a tiež zvláštne psadeným riadidlám. Pokiaľ vyberáte odrážadlo pre ročné dieťa, tento bicykel pre neho bude príliš veľký a zložitý. Yedoo Štvorlístok patrí k najväčším odrážadlám, ktoré Yeedo vyrába, aj keď som si všimla, že sa pomaly prestáva predávať. Rozmery, ktoré sú uvedené v produktovom letáku, nezodpovedajú skutočnosti a bicykel je ešte trošku väčší. Filkovi bude stačiť veľkostne určite do štyroch rokov. Yedoo by som zaobstarala znova, pretože som kvalitnejšia, menšia a zároveň vyššia, ľahké a pekné odrážadlo nenašla.

Tip č. 7: Hasičská požiarna stanica Brio

Hasičská požiarna stanica Brio
Hasičská požiarna stanica Brio

Hasičská stanica sa hodí pre deti od troch rokov veku, pretože hračka obsahuje menšie časti, ktoré by mohli malé deti strkať do pusy, prípadne by možno mohli znehodnotiť autíčka. Hračka je vyrobená prevažne z plastu. Pomer plastu a dreva ma prekvapil. Plast tvorí odhadom cez 95 % výrobného materiálu. Drevené sú stĺpy a to je všetko. Oheň je vyrobený z gumy, auta a panáčikovia sú z plastu. Hračka je veľmi kvalitná a vydrží aj nešetrné zaobchádzanie. Balenie obsahuje samotnú hasičskú stanicu, šmykľavku, samostatne stojaci oheň, motorovú pílu, auto na batérie, ktoré svietia a horná časť sa vyklápa, ďalšie hasičské vozidlo (ten nesvieti) s hadicou a rebríkom, dva kufre a dva panáčiky – pána a pani. Na streche hasičskej stanice nájdeme pristávaciu plochu pre vrtuľník (nie je súčasťou balenia). Na poschodí môžu parkovať autá, rovnako ako je možné zaparkovať autíčka na prízemí. Hasiči aj autá môžu jazdiť hore a dole po šmykľavke.

Jedno hasičské auto svieti po stlačení tlačidla. Druhé je možné magnetom pripnúť za prvé svietiace auto. Čo je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejazdí samo. Bolo by perfektné (keď už húka), keby jazdilo. To je asi jediná drobnosť, ktorá mi prišla ako veľká škoda. Inak je hasičská stanica super, deti ju majú veľmi rady. Druhé hasičské vozidlo nesvieti, ale má navíjaciu hasičskú hadicu, ktorá vyzerá ako povrázok s plastovým vyústením na začiatku hadice, ďalej má autíčko odklápací rebrík. Panáčikovia môžu v ruke držať motorovú pílu. Samostatne stojaci ohník je vyrobený z priehľadnej gumy, čo je pomerne šťastne zvolený materiál. Deti sa o tento materiál nezrania a zároveň ho ani nezničia.


Tip č. 8: Štekací psík Lumpík

Štekací psík Lumpík
Štekací psík Lumpík

Malé štekacie šteňa je skôr tvrdšie. Jeho plastové telo je obalené vrstvou plyšu. Psíka nie je možné prať, ale možno ho ľahko čistiť vlhkou handričkou (skúšala som). Na chrbte má tlačidlo, ktoré treba stlačiť, aby začal štekať. Keď stojí na zemi, je zapnutý a šteká, chodí dopredu a dozadu. Súčasťou balenia je aj malá fľaštička, ktorú môžete vložiť do psíkových úst. Malý sympaťák začne piť a mlaskať.

Psík je maličký, ale to hodnotím ako veľké plus. Deti si viac získal. Čo už ako plus nehodnotím, tak je hlasitosť hračky, ktorá je pomerne dosť veľká (aspoň na môj vkus). Hračku je možné zapnúť a vypnúť. Zvuk nie je možné stíšiť.

Parametre

  • Psík kýve hlavou, šteká, kňučí, chodí vpred, pije z fľaštičky, vrtí chvostíkom.
  • Rozmer balenia: 20,5 x 19 x 12,5 cm
  • Rozmer hračky: 19 x 17 x 11 cm
  • Batérie: 2x AA 1,5V
  • Regulácia hlasitosti: NIE
  • Snímateľný poťah: NIE

Aj keď psík šteká pomerne dosť nahlas, je roztomilý a pekný. Nevýhodou je, že nejde vyprať, ale zatiaľ som sa nestretla so zvukovou hračkou, pri ktorej je možné sňať plyšový poťah a vyprať ho v práčke. Batérie je možné vymeniť ľahko vďaka krytu na skrutky v spodnej časti bruška. Psík šteká veľmi nahlas a keby mal reguláciu hlasitosti, bola by som nevýslovne šťastná. 🙂 Za obstarávaciu cenu necelých 400 Sk predstavuje dobrý pomer ceny a kvality. Deti z psíka majú obrovskú radosť, starajú sa oň a je to ich nový kamarát. Psíka zoženiete na 4kids.sk.

LUMPÍK NA 4KIDS.SK

Tip č. 9: Albi ceruzka

Recenzia: Albi ceruzka 2.0
Recenzia: Albi ceruzka 2.0

Ceruzka je skvelá. Som nadšená a veľmi sa páči aj mne. Princíp fungovania je ľahký. Plastová silná ceruzka sa priloží na list knižky a podľa nastaveného programu ceruzka hovorí. Aby som to všetko vzala poporiadku. Biela ceruzka má uprostred držadla veľké tlačidlo, ktorým sa vypína a zapína. Pokiaľ začnete prezerať knižku, je potrebné položiť ceruzku na ikonku “zapnutie”, ktorá jej povie, aká knižka sa prezerá. Potom už stačí prikladať ceruzku na nakreslené obrázky a ona poctivo rozpráva, čo nájdete na obrázku.

K ceruzke sa zvlášť dokupujú Albi knižky. Albi knihy sú samy o sebe obyčajné obrázkové knižky, z ktorých sa stáva interaktívne zábavné čítanie až s pomocou krásnej Albi ceruzky. Vybrať si môžete zo širokej ponuky knižiek, či už to sú rozprávky, zábavné knihy pre najmenšie trojročné deti, počítanie, abeceda, alebo náučné encyklopédie. Knižky sa líšia podľa veku dieťaťa.

A ďalšie tituly. Kníh je veľa, postupne pribúdajú. Knihy ako také sú vyhotovené vo väzbe leporelo – majú tvrdé listy, rovnako ako dosky. Rohy sú zahnuté. Menšie knižky sú lacnejšie – záleží na titule. Celú recenziu na Albi ceruzku nájdete tu. Ceruzka je dobre dostupná na Albi.sk.

CERUZKA NA ALBI.SK

Tip č. 10: Poschodová parkovacia garáž Brio s výťahom

Poschodová parkovacia garáž Brio s výťahom
Poschodová parkovacia garáž Brio s výťahom

Hračka sa hodí pre deti od 18 mesiacov, ale skôr sa s ňou budú hrať deti od dvoch a pol rokov, ktoré plne využijú jej funkcie. Garáž je bezpečná, nemá ostré hrany. Rok a pol staré dieťa môže mať problémy s obsluhou výťahu. Martínek v štyroch rokoch k

e garáži postaví koľaje a vyhrá si s ňou na sto percent. Hračka je vyrobená z dreva a z plastu. Plast je zastúpený vo väčšej miere, než som čakala. Na druhú stranu je spracovanie veľmi kvalitné, garáž sa nezničí ani pri nešetrnom zaobchádzaní. Autíčka, ktoré sú súčasťou balenia, sa nezničia ani po vypraní v práčke. Možno na ne vyliať nápoje, namočiť ich do kečupu a následne drhnúť jarou a hubkou. Vydrží všetko.

Balenie obsahuje samotnú garáž, šmýkačku pre autá, ktorú je nutné na garáž pripevniť a tiež tubus s výťahom, ktorý sa tiež ku garáži pripevní. Uchytenie je ľahké. Deti zvládli pripevniť výťah samy, pomohla som im iba so šmykľavkou, ktorá sa nacvakne do dvoch zdierok a je to hotové. Ďalej balenie obsahuje dve malinké autíčka – modré a červené, a tiež žltý nákladný vyklápací vagón. Garáž zaobstaráte napríklad na 4kids.sk. Garáž má tri poschodia, jeden výťah šmýkačku (zjazd) pre autá a tiež sklopnú rampu, ktorá sa musí pridržať, aby mohlo autíčko zísť buď na nákladný vagón, alebo na koľaje. Výťah sa ovláda otočným kolieskom a stavia na dvoch poschodiach.

GARÁŽ NA 4KIDS.SK


Tip č. 11: LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladný vlak

LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladný vlak
LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladný vlak

LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladný vlak sa hodí pre deti od troch rokov. Dvojročné deti sa so stavebnicou môžu tiež pohrať, ale ešte plne nevyužijú všetky možnosti, ktoré táto sada ponúka. S vláčikom sa vyhrajú aj prváčikovia. Podľa výrobcu je táto sada určená pre deti od 2 do 5 rokov veku. Z kociek zostavíte koľaje, vytvoríte loď, stánok s občerstvením, tankovaciu zastávku, lavičku, drobné prístavisko, žeriav a samozrejme aj mašinku (lokomotívu a dva vagóny). Koľaje po zostavení (podľa návodu) meria 170 centimetrov na dĺžku a 83 centimetrov na šírku. Žeriav je vysoký 28 centimetrov, mašinka je vysoká 10 centimetrov a dlhá 47 centimetrov. Čln je po zostavení dlhý 19 centimetrov, vysoký 20 centimetrov a široký 12 centimetrov. Súprava je pomerne veľká, ale mohlo by v nej byť viac koľají.

Celá sada obsahuje zostaviteľnú lokomotívu s technológiou Push & Go. Lokomotíva svieti a vydáva zvuky, 2 nákladné vagóny s funkciou naklápania, 5 farebne rozlíšených akčných kociek, prístav s malým žeriavom, loď, väčší žeriav, 24 dielov koľají, čerpaciu stanicu, kávovar, hrnček, tabuľku čokolády, pohár s mliekom, rybársku chleba, banány, balíček, pokladňu, kľúč, rybu a jedálny lístok. Ďalej balenie obsahuje tri panáčiky – rušňovodiča, kapitána a servírku. Čln je možné používať aj vo vode, naopak predný vláčik mašinky nesmie prísť do kontaktu s vodou.

Mašinka funguje na štyri ceruzkové batérie AAA. Batérie nie sú súčasťou balenia. Odporúčam kúpiť do mašinky úplne nové batérie. S už použitými (napríklad z vianočných svetielok), ale nevybitými, mašinka nejazdí. Ďalej odporúčam kúpiť batérií viac, alebo do mašinky vsunúť dobíjacie batérie. Nám štyri ceruzkové batérie vydržia približne dva až tri týždne, potom je potrebné batérie vymeniť. Keď mašinka svieti oranžovo, signalizuje vybité batérie. Aby sa dala do pohybu, je potrebné na spodnej strane lokomotívy stlačiť tlačidlo pre zapnutie. Mašinku položíte na koľaje a rukou ju po koľajniciach posuniete dopredu. Systém Push&Go funguje oboma smermi – mašinka jazdí dopredu aj dozadu, stačí do nej strčiť, zatlačiť, a pustiť. Sama sa rozbehne. Pri jazde vďaka akčným kockám vydáva zvuky (húka), tankuje, svieti, cúva a vie tiež zastaviť.


Tip č. 12: TM Toys Peppa Pig – lietadlo + figúrka

TM Toys Peppa Pig - lietadlo + figúrka
TM Toys Peppa Pig – lietadlo + figúrka

Lietadlo je krásne a kvalitné. Kabína pilota sa dá odklopiť, sedadlo pilota je možné sklopiť a namiesto neho je možné posadiť Peppu. Na sedačky si môžu sadnúť iba malé postavičky. Mamička a otec sa do lietadla nezmestia. V zadnej časti lietadla sa ukrýva priestor pre kufre. Hračky sa môžu pozerať pri lete z okienka. Lietadlo má nasadzovacie krídlo a pri rozbaľovaní je jedno krídlo samostatne upevnené v krabici (pozor, nech naň nezabudnete). Filka dostal aj postavičky prasiatka Peppy – Peppu, otecka, mamičku a Tomíka. Tie sa predávajú zvlášť. Plast je tvrdý, pevný. Zatiaľ sa lietadlo nepoškodilo. Napriek tomu by sa s hračkou nemali hrať deti do troch rokov veku. Hračka pre nich nie je určená. Lietadlo je veľmi pekné, jednoduché, pevné a vyzerá pevne. Napriek tomu by vás mohla odradiť cena. Lietadlo kúpila babička na 4kids.sk.

LIETADLO NA 4KIDS.SK

Ďalšie tipy na hračky nájdete v kategórii Tipy na darčeky.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo