Udržateľná móda: Tipy na značky a prečo je dôležitejšie, než si myslíme

Do článku som pripravila tipy na to, v ktorých e-shopoch kúpite udržateľnú módu, či už budete zháňať nohavice, tričko, šaty, košeľu alebo topánky, výber je veľký. Nakupovať môžete aj vo veľkých e-shopoch, pretože na udržateľnosť je kladený veľký dôraz. A to je dobre.

Obsah

Prečo je udržateľná móda taká dôležitá

Udržateľná móda je pravým opakom fast fashion, teda rýchle módy, kedy spotrebitelia kupujú oblečenie preto, že je veľmi lacné. Fast fashion má negatívny vplyv na životné prostredie. Udržateľná móda cieli pri svojej výrobe na dodržanie sociálnej, ekonomickej udržateľnosti a dbá na životné prostredie, ekologickú stránku veci. Oblečenie býva označené ako Fair Trade, ako GOTS (Global Organic Textile Standard) či sustainable.

Barefoot topánky belenka.sk
Barefoot topánky belenka.sk

Spomalenie spotreby je veľmi dôležité preto, aby sa planéta nezahltila nepotrebným tovarom, aby sa neustále nevyrábalo nové oblečenie alebo obuv, aby sa staré oblečenie využívalo na recykláciu a aby sa látky vyrábali z recyklovaných materiálov.

Kde kúpite udržateľné oblečenie a obuv

Oblečenie alebo obuv z recyklovaných materiálov, ktoré je vyrobené za férových podmienok (nevyrába ho deti) zaobstaráte už aj vo veľkých online e-shopoch. Sú to napríklad tieto:

Zoot.sk

Internetový obchod ponúka okrem klasického oblečenia aj udržateľnú módu, a to za veľmi slušné peniaze. Záložku s udržateľnou módou je trošku zložitejšie nájsť. Pozrieť sa môžete na “bio-eko-fér”, kde je dostatok krásneho oblečenia, alebo priamo pod záložku “udržateľná móda”.

AboutYou.sk

Udržateľnú módu kúpite aj v e-shope AboutYou.sk. Zo značiek sú tu dostupné napríklad Hessnatur, Ragwear, Odlo, Weekday, Iriedaily. Oblečenie patrí skôr do vyššej cenovej kategórie. Veľký výber nájdete pod záložkou „udržateľná móda“.

🏆Zalando.sk🏆

Na Zalando.sk nájdete celú sekciu oblečenia a značiek s udržateľnou módou. Prehľadne sú tu spracované značky (Marimekko, Levis, Zing a ďalšie) a tiež kúsky oblečenia (kabáty, športové oblečenie, bundy, mikiny, džínsy). Má najväčší výber udržateľných značiek v porovnaní s ostatnými e-shopmi.

🏆Belenka.sk🏆

Belenka.sk
Belenka.sk

Nádherné vegánske barefoot topánky zaobstaráte v e-shope Belenka.sk. Topánky sú vyrábané ručne v Európe a rad modelov je vyrobený z vegánskej kože alebo z látky. Doprava je zadarmo a výmena nepadnúceho páru tiež.

BAREFOOT TOPÁNKY na BELENKA.SK

🏆Barebarics.sk🏆

Barebarics.sk
Barebarics.sk

E-shop Barebarics.sk ponúka iba vegánsku obuv, ktorá je vyrobená z látky alebo z vegánskej kože. Kvôli obuvi netrpelo jediné zviera. Topánky sú navyše prekrásne a pohodlné. Doprava domov a výmena topánok je zadarmo. Pozrite sa na recenzie na dámske a pánske topánky značky Barebarics.sk.

BAREFOOT TOPÁNKY na BAREBARICS.SK

14 tipov na značky udržateľnej módy

 • Armedangels – Krásne šaty sú navrhované v Nemecku (Cologne). Značka vznikla v roku 2007 a nájdete ju na Zalando aj na Aboutyou.sk.
 • 🏆Barebarics🏆 – nádherné moderné barefoot topánky sú iba vo vegánskom prevedení. Topánky sú dostupné tu.
 • Bagind – udržateľné tašky a batohy sú vyrábané z kvalitného materiálu.
 • 🏆Be Lenka🏆 – krásne barefoot topánky ponúka perfektný pomer ceny a kvality. Topánky sú dostupné tu.
 • BeWooden – originálne drevené doplnky z Beskýd zaobstaráte na Zoot.sk.
 • Bohempia – ekologické oblečenie a topánky z konope majú pôvod v Českej republike.
 • Freitag – Idea vyrábať skvelé tašky z materiálov, ktoré sa samé rozložia vznikla v Zürichu. Štýlové dámske a pánske tašky cez rameno zaobstaráte na Freshlabels.sk.
 • Kings of Indigo – jednoduché a krásne oblečenie z kvalitného materiálu zaobstaráte na Aboutyou.sk.
 • Levi’s – klasické oblečenie Levis’s nie je potrebné príliš predstavovať – džínsy, tričká, nohavice, topánky aj mikiny zaobstaráte na Zoot.sk.
 • Marimekko – fínska značka Marimekko ponúka zaujímavé a dokonalé strihy oblečenia s nápadnými vzormi vlčích makov a kvetov v rôznych farbách. Originálne oblečenie zaobstaráte na Zalando.sk.
 • Patagonia – udržateľnú módu značky Patagonia zaobstaráte na Zalando.sk.
 • Swedish Stockings – udržateľné pančuchové nohavice a ponožky, podkolienky kúpite na Aboutyou.sk.
 • Thinking MU – zaujímavé a cenovo dostupné oblečenie je v predaji na Aboutyou.sk.
 • Vagabond – švédska značka ponúka krásne a kvalitné topánky za rozumnú cenu. Topánky zaobstaráte na Answear.sk.

Záverom

Výberom oblečenia môžete urobiť niečo pre seba, pre prírodu aj pre spoločnosť. Udržateľná móda sa právom dostáva do popredia a jej obľuba z roka na rok stúpa. Rovnako ako sa obľube teší vegánska barefoot obuv, ktorá je vyrobená z vegánskej kože, aby chránila viac zvierat.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo