Recenzia Sensory Blocks – zmyslové kocky pre deti

Zmyslové kocky sú výborným darčekom pre malé deti. Rozvíja ich zmysly a vnímanie zábavnou a hravou formou. Do článku som pripravila recenziu, video a taktiež zaujímavé informácie o kvalitných zmyslových kockách (sensory blocks) značky TickiT.

Sensory Blocks na Kidtown.cz

Obsah

Prečo sú zmyslové kocky pre deti také dobré

Zmyslové kocky sú vynikajúcou zábavnou a náučnou hračkou pre deti od 12 mesiacov. Kocky sú vyrobené z kvalitného a bezpečného dreva. Každá kocka je trošku iná. V balení nájdete štyri tvary (trojuholník, obdĺžnik, polkruh, štvorec). V týchto štyroch tvaroch sú štyri druhy náplní. Tieto náplne sú z guličiek, piesku, tekutiny alebo sa jedná o priehľadný plast. Kocky majú rôzne tvary a veľkosti, čo podporuje zmyslové vnímanie. Všetky trojuholníkové kocky sú zelené, všetky polkruhy sú žlté, všetky štvorčeky sú červené a všetky obdĺžniky sú modré, hračka je vynikajúcim darčekom pre deti na Vianoce alebo na prvé narodeniny.

Recenzia Sensory Blocks - zmyslové kocky pre deti
Recenzia Sensory Blocks – zmyslové kocky pre deti

Aké zmysly kocky precvičujú

Každá kocka je iná. A to sa nám veľmi páči. Deti si pri hre precvičujú tieto zmysly:

 • Hmat: Kocky majú rôzne tvary a rôzne veľkosti. Deti môžu trénovať podľa hmatu veľkosti a tvary kociek.
 • Sluch: Kocky s guličkami hrkajú, piesok šuštia a voda bubla – každý zvuk podnecuje sluchové vnímanie. Deti skúša, aké zvuky kocky vydávajú.
 • Zrak: Pestrofarebné kocky rôznych tvarov a veľkostí rozvíjajú zrakové vnímanie a koordináciu oko-ruka. Deti pozorujú, ako svetlo prechádza cez plastovú časť kocky. Prezerá si farby a náplne.
Recenzia Sensory Blocks - zmyslové kocky pre deti
Recenzia Sensory Blocks – zmyslové kocky pre deti

Hranie sa s kockami

Zmyslové kocky TickiT otvárajú dvere do sveta fantázie a tvorivosti. Deti môžu stavať rôzne veľké hradby, precvičujú koordináciu pohybov a pri tejto zábave nenásilne trénujú zmysly. Stavanie a hranie sa medze nekladú. Deti môžu kocky rozdeliť podľa farieb, tvarov, podľa toho, aký zvuk kocka vydáva. Deti môžu:

 • triediť kocky podľa tvarov či farieb.
 • hrať hru so zvukmi a triediť kocky podľa toho, aký zvuk kocka vydáva.
 • stavať z kociek múr alebo veža a trénovať koordináciu pohybov a jemnú motoriku.

Staršie deti môžu so zatvorenými očami pomocou hmatu spoznávať tvary a tiež spoznávať podľa zatrasenia s kockou jednotlivé druhy výplní.

Recenzia Sensory Blocks - zmyslové kocky pre deti
Recenzia Sensory Blocks – zmyslové kocky pre deti

Vlastnosti

 • Pre deti od 18 mesiacov (zvládnu deti od 1 roku)
 • 16 zmyslových kociek – každá je iná
 • Štyri rôzne tvary, štyri druhy výplne (farebný akryl, voda, guličky a piesok)
 • Drevený rámček – robustný a kvalitný
 • Materiál: drevo, plast; vnútri: farebný akryl, voda, guličky a piesok
 • Tvary: štvorec, trojuholník, polkruh, obdĺžnik
 • Rozmery: Obdĺžnik 14 cm x 7 cm 3 cm
Sensory Blocks na Kidtown.cz

Ako kocky ešte využiť

Zmyslové kocky (sensory blocks) môžete využiť doma, ale skvele poslúžia aj v detskej skupine, v jasličkách aj v škôlke. Kocky sú veľmi kvalitné a vydržia aj nešetrné zaobchádzanie. Kocky sú vhodné aj pre deti, ktoré majú problémy s koncentráciou a neudržia príliš dlho pozornosť. Pokiaľ ich tieto kocky zaujmú, snažia sa lepšie koncentrovať a sústrediť sa na hranie. Kocky sú vhodné aj pre špeciálnych pedagógov.

Youtube

Ďalšie druhy zmyslových kociek

Môžete zakúpiť zmyslové kocky, ďalej veľmi zaujímavé zrkadlové zmyslové kocky alebo cenovo výhodný set, ktorý obsahuje zmyslové kocky a zrkadlové kocky za jednu nižšiu cenu. V zrkadlových kockách sa deti uvidia a môžu skúmať svet z iného uhla pohľadu.

Hračky TickiT: Prečo vybrať túto značku?

Zmyslové kocky pochádzajú z dielne britskej značky TickiT, ktorá sa špecializuje na výrobu stimulujúcich a vzdelávacích hračiek pre deti. Všetky produkty TickiT sú navrhnuté tak, aby hravou formou rozvíjali detskú fantáziu a tvorivosť. Hračky sú veľmi kvalitné a bezpečné.

Kde zmyslové kocky kúpiť?

Kvalitné a bezpečné zmyslové kocky zakúpite v e-shope Kidtown.cz. Kocky majú za výhodnú cenu, môžete zakúpiť aj kocky so zrkadlami a navyše pre deti môžete vybrať ďalšie krásne a netradičné hračky.

SENSORY BLOCKS na KIDTOWN.CZ

10HODNOTENIE
Sensory Blocks

Geniálna a úplne dokonalá hračka zaujme deti od jedného roku veku, ale vyhrajú sa s ňou aj trojročné a staršie deti. Hračka podporuje zdravý psychomotorický vývoj, zmyslové vnímanie, koordináciu oko-ruka a taktiež jemnú motoriku. Kocky sú vyrobené z kvalitného dreva a plastu. V balení je celkom 16 kociek, štyri druhy tvarov, štyri farby a štyri rôzne náplne. Žiadna kocka nie je rovnaká.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Unikátny koncept
 • Kvalitné prevedenie
 • Krásne spracovanie
 • Zabaví malé aj staršie deti.
 • Rozvíja zmyslové vnímanie.
Zápory
 • Cena (ale stojí to za to)
Sensory Blocks na Kidtown.cz

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo