Recenzia: Múzeum podozrivých (spoločenská hra)

Na túto hru som dlho pozerala a dlho som o ňu premýšľala. Veľmi sa mi páčila. Nakoniec to bola vynikajúca voľba. Múzeum podozrivých je perfektné. Zabavia už šesťročné deti. Do článku som pripravila recenziu na skvelú spoločenskú hru.

Muzeum podozrivých

Obsah

Recenzie: Múzeum podozrivých

Hra má za cieľ odhaliť zlodejov múzea, čo hovoríte? V tejto napínavej a zaujímavej úlohe sa zúčastňujete na vyšetrovaní. V každej hre je šestnásť podozrivých osôb, ktoré boli prítomné pri krádeži múzeálnych exponátov. S vašimi deťmi sa stanete detektívmi a vašou prvou úlohou je odhaliť, kto z nich sa dopustil krádeže. Táto hra je určená pre 2 až 4 hráčov a obsahuje až 4 zápisníky pre detektíva a až 4 detektívne žetóny.

Recenzia: Múzeum podozrivých (spoločenská hra)
Recenzie: Múzeum podozrivých (spoločenská hra)

Kvalita prevedenia

Papierový obal krabičky je pomerne kompaktný a dosť odolný. Žetóny a karty so zobrazením podozrivých sú vyrobené z mimoriadne pevného kartónu. Tento materiál je veľmi odolný. Ďalšie kartičky sú stredne pevné, ale s primeranou starostlivosťou by nemali utrpieť poškodenie. Celková kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni.

Čo je súčasťou balenia

 • 24 kartičiek podozrivých
 • 1 kartička s východom
 • 32 kartičiek stôp (8 druhov stôp v 8 farbách so 4 kritériami na druh)
 • 48 žetónov vyšetrovania (4 farby, 12 žetónov na farbu)
 • 4 žetóny detektíva (A, B, C, D)
 • 4 zápisníky
 • 4 ceruzky
 • Slovenské a slovenské pravidlá (každé samostatne)

Pravidlá hry

V návode je detailne popísaný postup a je priložený obrázkový návod pre hranie hry.

 1. Umiestnite kartičku s východom na stôl.
 2. Zamiešajte všetky kartičky s podozrivými a vyberte 16 z nich. Rozmiestnite ich na stôl v štvorcovej mriežke (4×4). Každá miestnosť v tejto mriežke predstavuje jedného podozrivého. Zvyšné kartičky s podozrivými, ktoré nepotrebujete, vráťte do krabice (týchto 8 kariet nepoužijete).
 3. Vezmite 32 kartičiek so stopami a zoradte ich podľa druhov stôp do 8 kôpok: zvieratá, pokrývky hlavy, časti oblečenia, doplnky, pozadia, riadky, stĺpce a štvrtiny. Každú kôpku zamiešajte samostatne a položte ju obrázkom nadol, aby bolo skryté, čo sa na kartičkách nachádza. Z každej kôpky vezmite jednu kartu, ale nepozerajte sa na ňu. Budete mať 8 kariet v ruke. Zamiešajte ich a položte ich ako novú kôpku na stôl. Ostatné karty z prebytočných 8 kôpok vráťte do krabice.
 4. Každému hráčovi rozdajte potrebné veci – ceruzku, zápisník, 1 žetón detektíva a 12 žetónov vyšetrovania, ktoré majú rovnakú farbu ako žetón detektíva.

Začiatok hry: Celá hra sa skladá z 6 kôl a začína hráč, ktorý má žetón A. Potom pokračuje hráč so žetónom B, ďalej C a nakoniec D. V priebehu každého kola musí hráč preskúmať stopy a navrhnúť, ktorý z podozrivých je vinný. Hráč, ktorý je na ťahu, si vyberie jednu stopu, ktorú chce preskúmať, aby zistil, ktorý z podozrivých nie je viníkom. Ak hráč po niekoľkých kolách má podozrenie, kto ukradol exponát, umiestni žetón na kartičku tohto podozrivého. Dôležité je, že podozrivý mohol aj utiecť. Ak majú detektívi podozrenie, že páchateľ unikol, umiestnia žetón na kartičku s východom múzea.

Hra sa ukončí po šiestich kolách. Potom sa postupne otočia kartičky so stopami a podozriví, ktorí neukradli exponáty, budú otáčať svoje kartičky lícom nadol. Postupne sa budú otáčať v závislosti od toho, ako sa odkrývajú stopy. Môžu nastať tri rôzne situácie:

 1. V hre zostane iba jeden podozrivý.
 2. Zlodej úspešne unikol.
 3. Viacerí podozriví zostanú v hre.
Recenzia: Múzeum podozrivých (spoločenská hra)
Recenzie: Múzeum podozrivých (spoločenská hra)

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 20 minút
 • Počet hráčov: 2 až 4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 rokov
 • Hra obsahuje: návod – pravidlá v českom aj slovenskom jazyku, 24 kartičiek podozrivých, 1 kartička s východom, 32 kartičiek stôp (8 druhov stôp v 8 farbách so 4 kritériami na druh), 48 žetónov vyšetrovania (4 farby, 12 žetónov na farbu) , 4 žetóny detektíva (A, B, C, D), 4 zápisníky, 4 ceruzky

Skladovanie hry

Papierová krabička je ideálna na uloženie celej hry. Do nej môžete bez problémov uskladniť všetky kartičky, žetóny a pravidlá hry. Táto krabička je kompaktná a ľahko sa uloží, dokonca ju môžete zmestiť aj do kufra na dovolenku, takže ju môžete vziať so sebou kamkoľvek.

Kde hru zaobstarať

Hra je dostupná napríklad v e-shope Vesely-drak.sk, kde nájdete krásne doskové hry a tiež veľký výber Pokémon hračiek.

Zaujímavou hrou pre deti je aj hra Cestovné lístky, prosím! Celú recenziu nájdete v článku Recenzia: Cestovné lístky, prosím! Európa (spoločenská hra).

MÚZEUM PODOZRIVÝCH NA VESELY-DRAK.SK

10HODNOTENIE
Múzeum podozrivých

Táto skvelá hra dokáže potešiť nielen deti, ale aj ich rodičov. Deti sa v nej zapájajú do aktívneho myslenia, snažia sa odhaliť zlodeja a hrať úlohu detektíva. Hra je ideálnym darčekom pre druhých ročníkov základných škôl, ale aj pre deti na prvom stupni základnej školy. Je napínavá, zábavná a má vynikajúcu výrobu. Hoci pravidlá môžu na prvý pohľad pôsobiť zložito, ak si ich dôkladne preštudujete, zistíte, že hra je jednoduchá a veľmi zábavná.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásna hra
 • Bavia deti aj rodičia
 • Skvelý darček pre druhákov a deti na prvom stupni ZŠ
 • Skladná krabička, do ktorej sa zmestia všetky časti hry.
 • Môžete hrať stále znova a znova – zakaždým iný podozrivý a iný koniec
Zápory
 • Nič
Muzeum podozrivých

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo