Ako vybrať drevené meče a štíty pre deti + tip na nákup

Drevené štíty a meče sú snom snáď každého chlapca. Verte alebo nie, ale deti si túto hračku strane dlho priali a za pár korún môžete zaobstarať skutočnú parádu. Do článku som pripravila tip na to, aký vybrať meč a štít a na čo sa pri nákupe zamerať.

Drevené meče a štíty Vilac

Obsah

Drevené meče a štíty pre deti: Áno alebo nie?

Nikdy som deťom nechcela zaobstarávať zbrane (rozumejte pištole a meče). Lenže meč si naozaj priali, pretože chceli byť rytieri. Nakoniec som, ako vždy, vymäkla. 🙂 Ako drevený meč a štít vybrať a aké máte možnosti? Pri nákupe sa zamerajte na bezpečnosť, kvalitu prevedenia, vzhľad a tiež typ dreva.

Bezpečnosť

Bezpečnosť hračky by mala byť vždy na prvom mieste. Pokiaľ vyberáte hračku pre deti okolo štyroch alebo piatich rokov, je bezpečnosť kľúčová. Niektoré meče, ktoré sa predávajú napríklad na trhoch, môžu byť vhodnejšie skôr pre staršie deti, ktoré majú viac rozumu a hračku používajú s väčším rozmyslom. Pre menšie deti by som odporúčala, aby hračka mala certifikát bezpečnosti alebo aby za jej výrobou stála firma, ktorá sa špecializuje na hračky pre deti. Hrot by mal byť skôr zaoblený. Hrany meča by mali byť oblé. Meč by pre malé deti nemal byť príliš dlhý a drevo by malo byť silné. U detí na základnej škole môže byť meč pokojne dlhšia a z trhu. Pri šite je dôležité, aby bol pevnejší, ale zároveň, aby nebol príliš ťažký, pretože dieťa ho skrátka neunesie. Štít by mal mať bezpečné úchyty, najlepšie mäkké, keby na ne dieťa spadlo, tak aby sa nezranilo. Pozrite sa na recenziu: Drevené meče a štíty Vilac. Tieto meče a šity naozaj odporúčam – sú krásne, bezpečné (majú certifikát) a sú vhodné pre deti od 4 do 10 rokov. Meče a štíty som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk.

Recenzia: Drevené meče a štíty Vilac
Recenzia: Drevené meče a štíty Vilac

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia úzko súvisí s bezpečnosťou. Meč by mal byť kvalitne opracovaný, aby na ňom neboli triesky. Niektoré meče môžu byť lakované, ale lak by mal byť vhodný na detské hračky. Niektoré meče a štíty sa môžu pri hre zlomiť. Rukoväť meča môže vypadávať. Vhodné je kúpiť kvalitnú hračku, s ktorou nebudú problémy.

Vzhľad

Deti milujú repliky ozajstného meča. To sa im najviac páči. Niektoré meče sú nádherné a taktiež vysoko kvalitné a bezpečné. Jedinou nevýhodou môže byť vyššia cena. Záleží na rodičoch, koľko chcú a môžu do meča investovať. Repliky veľkých mečov sú vhodné pre detské šermiary. Pokiaľ malé dieťa navštevuje krúžok šermiarov, sú pre nich tieto meče perfektné. Pre malých rytierov na domáce hranie postačí obyčajný drevený meč.

Drevený štít s mečom Vilac recenzie
Drevený štít s mečom Vilac recenzie

Typ dreva

K najvhodnejším drevám na výrobu detského meča patrí tvrdená buková preglejka alebo sa používa hrab či jelša.

DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.SK: E-SHOP S DREVENÝMI VÝROBKAMI

♥ Zaujímavý sortiment – vypaľovanie na drevo, tlač na drevo, chránená dielňa
♥ Doprava zadarmo pri nákupe nad určitú čiastku
♥ Krásny drevený tovar – hračky, hry, nábytok, potreby do domácnosti a ďalšie
♥ AKCIA A ZĽAVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Ďalšie druhy mečov

Penové meče: Tieto meče sú mäkké a môžu vyzerať ako dokonalé repliky. Ale pozor! Niektoré deti penové meče nechcú, pretože to nie sú skutočné meče. 🙂 Pred nákupom sa detí radšej spýtajte, čo by si priali. Ja to tak vždy robím a zistila som, že najviac chceli meče a štíty Vilac. Veľmi sa im páčili a ja som uvítala to, že sú naozaj bezpečné.

Papierové meče: Papierový meč si môžete vyrobiť doma. Aj my sme to urobili a pekne nám to vyšlo. Len bola škoda, že sa nám meč za pár minút zlomil. 🙂 Tip na výrobu meča nájdete v článku: Tvorenie pre deti: Meč z kartónu – zábava pre malých rytierov.

Youtube

Vo videu uvidíte, ako meče a štíty vyzerajú. Nájdete v ňom aj viac fotografií.

Kde štít a meč kúpiť?

Štít a meč som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk. Okrem nádherného štítu a meča značky Vilac tu nájdete veľký výber drevených hračiek pre deti, veľký výber drevených hier a taktiež krásne vybavenie do domácnosti. Na Cistedrevo.sk som zaobstarala tiež nádhernú kuchynku a futbal pre deti.

ŠTÍT A MEČ VILAC na CISTEDREVO.SK

Drevené meče a štíty Vilac

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo