Zimné dekorácie na okná: Záves z vločiek

Výroba týchto zimných okenných dekorácií je jednoduchá, rýchla, cenovo dostupná a nemusíte ich priamo lepiť na sklo. Stačí vytvoriť snehové vločky z bieleho papiera, pripevniť ich na niť a máte hotovo. V článku som pridala fotonávod a užitočné rady.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z obyčajného kancelárskeho papiera som vytvorila zimné vločky, ktoré slúžia ako krásne ozdoby pre okná. Táto aktivita je vhodnejšia pre dospelých alebo staršie deti, ktoré navštevujú druhý stupeň základnej školy, pretože vyžaduje určitú silu v rukách a prstoch.

Čo budete potrebovať

  • Dostatok bieleho papiera
  • Nožnice
  • Izolepu
  • Niť na zavesenie

Ako na to

Postupovala som tak, že som si pripravila biele papierové listy. Začala som s formátom A4 (na obrázku sú väčšie vločky) a neskôr som strihala vločky z polovičného formátu A5. Papier som zložila na polovicu, potom veľký trojuholník som zložila na polovicu a postup opakovala niekoľkokrát, celkom štyrikrát. Následne som nožnicami vytvorila rôzne veľké trojuholníky, oblúčiky a polkruhy. Nakoniec som rozvinula papier a na chvíľu ho zvažila knihou, aby sa narovnal. Na záver som vločky prilepila izolepou na niť a tu niť som pripevnila na rám okna.

Zimné dekorácie na okná: Záves z vločiek
Zimné dekorácie na okná: Záves z vločiek

Záverom

Pri tvorbe vločiek som sa inšpirovala svojou fantáziou a mala som zážitok z tvorby, aj keď pri niektorých veľkých vločkách to bolo náročnejšie odstrihať silný papier nožnicami.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo