Snehové vločky z papiera (od 2,5 rokov)

Izbu na nástenku sme ozdobili jednoduchými snehovými vločkami z bieleho papiera, ktoré sú vhodné aj pre malé deti. Výsledkom je ľahká a zábavná dekorácia, ktorú si deti môžu vytvoriť samy. Článok obsahuje nápady na jednoduché lepenie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z bieleho papiera sme vyrezali rôzne tvary a veľkosti snehových vločiek, pričom sme nechali voľný priebeh detí fantázii. Potom sme deti nechali prilepiť pusinky a oči na vločky. Tento proces je vhodný pre najmenšie deti od dvoch a pol do troch rokov.

Čo budete potrebovať

  • Pohyblivé oči
  • Biely papier
  • Lepidlo v tyčinke
  • Nožnice
  • Červenú pusu z červeného papiera alebo červenú fixu

Ako na to

Ako prípravu sme použili biely papier, z ktorého sme vystrihli šesťuholníky a kolesá. K nim sme pripravili tenké prúžky rôznej dĺžky, pusinky a oči. Deti potom vytvorili slzičky zo strúžkov a prúžkov a prilepili ich na kolesá a šesťuholníky podľa svojej predstavy. Na záver sme na vločky pridali ďalšiu vrstvu papiera, aby boli stabilné, a potom sme na ne prilepili pusinky a oči.

Snehové vločky z papiera (od 2,5 rokov)
Snehové vločky z papiera (od 2,5 rokov)

Záverom

Toto jednoduché a zábavné lepenie bude určite obľúbené u najmenších detí. Na prípravu budete potrebovať len biely papier, lepidlo a nožnice. Oči a pusy môžete pridať jednoducho pastelkami. Moja inšpirácia pochádza z Pinterestu, kde som si zobrala nápad a prispôsobila ho našim potrebám.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo