Snehuliak: Zimné tvorenie pre najmenších

Tvorivá činnosť oslovuje deti už od veku okolo dvoch a pol roka, avšak aj staršie deti, vrátane predškolákov a prváčikov, sa do výroby môžu pustiť s nadšením. V tomto článku vám ponúknem tip na zábavnú tvorbu.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorba je výborným zábavným aktivitou pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov. Dvoročné deti sa budú tešiť z tlačenia prstami a lepenia s odličovacími tampónmi.

Čo budete potrebovať

  • Farebné papiere
  • Bielu tempera
  • Lepidlo
  • Vatovú tyčinku a čiernu tempera
  • Čierna fixka

Ako na to

Na začiatok sme si pripravili farebný papier s oranžovým nosom a červeným šálikom. Na modrom papieri deti používali svoje prstíky a tlačili malé biele bodky, ktoré predstavovali sneh. Táto činnosť je vhodná aj pre dvojročné deti. Po zaschnutí farby deti prilepili tri odličovacie tampóny nad seba. Snehuliaka doplnili o nos a červený šálik. Na záver použili vatovú tyčinku a čiernu farbu na vytvorenie bodiek. Po vyschnutí farby a lepidla sme ešte pridali dve ruky čiernym fixom.

Snehuliak: Zimné tvorenie pre najmenších
Snehuliak: Zimné tvorenie pre najmenších

Záverom

Krásne tvorenie deti bavilo, či už chodia do materskej školy alebo sú prváčikmi. Ich kombinácia rôznych techník vytvorila zaujímavý obrázok a celý proces tvorby bol pre nich veľkým zážitkom.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo