2 tipy na ryby z farebného papiera

Spolu s deťmi sme vytvorili dve rôzne ryby z farebného papiera. Jedna ryba je zdobená odtlačkami prstov, zatiaľ čo druhá ryba má kresbu fixkou a je v tvare harmoniky. V článku nájdete nápad na zábavné remeslo pre deti v materskej škole.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Na vytvorenie prvej ryby sme použili farebný papier, ktorý sme vystrihli do tvaru ryby. Táto ryba je zdobená odtlačkami prstov. Je to skvelá aktivita pre trojročné deti, ktoré radi tlačia svoje prstíky na papier. Druhá ryba je vo forme harmoniky a je určená pre predškolákov, ktorí si môžu precvičovať strihanie a taktiež zloženie papiera do harmoniky.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Vodovky alebo pastelky, fixky
  • Biely papier na oko

Ako na to

Pre rybu vo forme harmoniky sme najskôr vystrihli rybu, plutvy a chvost zo farebného papiera. Deti tieto časti vystrihli a potom prilepili oko a kreslili pusu. Následne ozdobili rybu, pridali chvost, plutvy a napokon ju zložili do harmoniky.

2 tipy na ryby z farebného papiera
2 tipy na ryby z farebného papiera

Jednoduchú rybu zdobenú odtlačkami prstov sme vytvorili tak, že sme vystrihli rybu, plutvy a chvost zo farebného papiera. Deti prilepili oko a pusu a potom si mohli tlačiť prsty na rybu, až kým nebola farebne podľa ich predstáv. Po vyschnutí rybu doplnili chvost a plutvy a boli hotové.

2 tipy na ryby z farebného papiera
2 tipy na ryby z farebného papiera

Záverom

Pri tvorbe som sa snažila prispôsobiť aktivity tak, aby si každé dieťa našlo svoj spôsob tvorenia. Naše rybky teraz zdobia nástenku v detskej izbe.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo