Papierový adventný veniec: Tvorenie pre deti

Výroba ľahkého adventného venca z papiera je skvelým projektom na tento rok. Túto výrobu zvládnu aj menšie deti a potešia predškolákov a deti na prvom stupni základnej školy. V článku nájdete tipy na krásne tvorenie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti vo veku troch rokov a staršie môžu vytvárať adventný veniec. Mladšie deti môžu vytvoriť jednoduchšiu verziu, zatiaľ čo predškoláci budú potrebovať pomoc s vystrihovaním a tvorením venca z papiera. Školáci môžu tento adventný veniec vytvoriť sami, hoci im môže byť potrebná malá pomoc s rezaním.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku alebo tenký kartón
  • Vodovky (tempery)
  • Farebný papier
  • Lepidlo
  • Nožnice

Ako na to

Vytvorila som papierový veniec zo štvrtky. Z pripraveného farebného papiera som vykrojila vetvičky, sviečky, plamienky a dekoračné ozdoby pre veniec. Deti začali tým, že veniec vyfarbovali zelenou vodovkou. Po zaschnutí farby sme veniec zdobili prilepením vetvičiek a sviečok na papierový veniec. Nakoniec sme veniec ešte ozdobili papierovými dekoráciami.

Papierový adventný veniec: Tvorenie pre deti
Papierový adventný veniec: Tvorenie pre deti

Malé deti môžu vytvoriť veniec tým, že ho jednoducho vyfarbia vodovkami a následne okamžite ozdobia sviečkami a papierovými ozdobami. Mladšie deti môžu namiesto farbenia vodovkami zdobiť veniec, ktorý je vykrojený priamo zeleným papierom.

Záverom

Jednoducho a pôvabne sme prichytili vlastnoručne vytvorený adventný veniec na nástenku, stávajúc sa tak naším prvým vianočným remeselným dielkom. Hoci tento veniec nemá rovnakú atmosféru ako tradičný adventný veniec z vetvičiek, umožňuje deťom získať lepšie pochopenie o význame adventného venca a tom, kedy sa sviečky začínajú zapalovať.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo