DIY domčeky z ruličiek od toaletného papiera

Táto dekorácia vyzerá krásne, keď je osvetlená a zasadená do vankúša z vaty. Vytvorte ľahké domčeky z ruličiek od toaletného papiera. Do článku som pripravila tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

S rolkami od toaletného papiera sme vytvorili jednoduché malé domčeky, ktoré sme ozdobili svetelnou reťazou. Táto ozdoba vyzerá veľmi krásne a zároveň ju môžete vyrobiť behom chvíľky s minimálnym množstvom potrebného materiálu. Túto aktivitu môžu vykonávať školáci aj predškoláci, pričom budú potrebovať pomoc dospelého najmä pri vystrihovaní okien. Okná na rolke by mali vystrihovať rodičia alebo starší súrodenci. Menšie deti môžu ozdobiť strechu, prilepiť bavlnku a na ňu umiestniť strechu.

Čo budete potrebovať

  • Ruličky od toaletného papiera
  • Vatu
  • Nožnice
  • Nožnice na nechty
  • Lepidlo v tyčinke
  • Bielu pastelku

Ako na to

Na rolku od toaletneho papiera som nakreslila malé okienka a potom som ich vystrihla nechtovými nožnicami. Následne som pripravila strechu z farebného papiera, ktorú deti ozdobily bielym pastelom vlnkami. Rolku sme potiahli vatou a na ňu deti umiestnili strechu. Do domčeka som vložila svietiacu reťaz.

DIY domčeky z ruličiek od toaletného papiera
DIY domčeky z ruličiek od toaletného papiera

Záverom

Tieto dekorácie pôsobia skvele, priprieku toho, že sú vyrobené z roliek od toaletného papiera. Domčeky pekne zapadajú do vaty. Ich vzhľad môžete ešte zdokonaliť tým, že ruličku od toaletného papiera zabalíte bielym, šedým alebo farebným papierom.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo