Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné stromčeky

Táto kreatívna aktivita je neuveriteľne jednoduchá a rýchla, ale prináša fantastický výsledok. Zistite, ako môžete vytvoriť jednoduché trojrozmerné stromčeky z papiera spolu s dvoročnými deťmi.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vytvorili sme jednoduché 3D vianočné stromčeky zeleného farebného papiera, ktoré sme následne ozdobili farebnými papierovými prvkami. Tieto stromčeky môžete zdobiť aj malými guličkami, flitrami alebo gombíkmi. Deti majú možnosť stlačiť svoje prstíky na papier alebo naň namalovať, v závislosti od toho, aké sú ich schopnosti a vek. Toto tvorenie je vhodné pre deti od približne dvoch rokov a bude zábavné pre dvoj- až trojročné deti. Staršie deti by sa mohli nad touto činnosťou už nejako nadchnúť.

Čo budete potrebovať

  • Zelený papier
  • Farebné papiere alebo prstové farby
  • Lepidlo
  • Nožnice

Ako na to

S pomocou pripravenej šablóny som vystrihla zelený papier, vytvorila som rovnoramenný trojuholník s mierne zakrivenou najdlhšou stranou. Potom som pripravila malé farebné kruhy. Pomohla som Matyáškovi, ktorý má dva roky a tri mesiace, nanesť bodky lepidla na prvý papier (potom to už zvládol sám) a na tieto bodky prilepil malé farebné kruhy. Celkovo som mu takto pomohla ozdobiť štyri papiere. Keď boli ozdobené, spojila som strany tak, aby vytvorili kužeľovitý tvar. Nakoniec sme pridali hviezdičku na vrchol a stromček bol hotový.

Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné stromčeky
Vianočné tvorenie pre batoľatá: Jednoduché vianočné stromčeky

Záverom

Toto tvorenie je jednoduché, rýchle a veľká zábava pre malé deti. Malé stromčeky môžu poslúžiť ako krásne vianočné dekorácie, aj keď dvojročné deti sa s nimi tak náramne zabavia, že ich skôr rozosypú. Preto by som odporučila vytvoriť viac stromčekov, aby mali deti dosť na hranie.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo