Tvorenie pre deti: Dubienok z ruličky od toaletného papiera

Mám pre vás ďalší tip na to, ako využiť rolky od toaletného papiera. S deťmi sme vytvorili Dubínka, ktorý poslúži ako stojan na pastelky alebo ako dekorácia do detskej izbičky.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z rolky od toaletného papiera sme vytvorili postavičku Dubínka, ktorú deti poznajú z detskej rozprávky Pán Dubínek. Dubínka môžete vytvoriť aj z listov, my sme použili farebný papier, aby nám panáčik vydržal dlhšie. Lepenie zvládnu deti okolo troch rokov. Mladšie deti budú potrebovať výraznú pomoc dospelého. Trojročné deti a štvorročné deti uvítajú drobnú výpomoc s malými časťami, päťročné deti vytvoria Dubínka úplne samé. Deti školou povinné zvládnu samé strihať farebný papier a postavičku zlepia úplne samé.

Čo budete potrebovať

  • Ruličku od toaletného papiera
  • Farebný papier
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Pohyblivé oči (alebo papierové oči)

Ako na to

Najprv som pripravila z farebného papiera hnedý kmeň, zelený list, tmavo zelenú čiapočku, ručičky a nožičky na zlepenie, pusu a nos. Deti natreli hnedý papier lepidlom a prilepili ho na ruličku od toaletného papiera. Na list nalepili čiapočku, oči, pusu, nos, zlepili ruky a nohy a nalepili ich zozadu na list. List pripevnili na hnedú ruličku.

Tvorenie pre deti: Dubienok z ruličky od toaletného papiera
Tvorenie pre deti: Dubienok z ruličky od toaletného papiera

Záverom

Z krásneho lepenia vznikne roztomilá postavička. Deti vytvoria 3D panáčika, s ktorým sa môžu hrať, vystaviť si ho v izbičke alebo z neho môžu vytvoriť stojan na ceruzky. Stačí, keď k rolke od toaletného papiera prilepí dno, aby sa rolka nepreklápala.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo