Farebné jesenné listy: Jednoduché vyfarbovanie pre deti

Toto tvorenie je ľahké a deti si na ňom precvičia presnosť vyfarbovania vodovkami aj obťahovania. Jesenné maľovanie sa hodí pre deti už od štyroch rokov.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti vyfarbili jesenný obrázok teplými krásnymi farbičkami. Na vyfarbovanie sme použili anilínové farby a taktiež sme využili čiernu voskovku, ktorá vytvorila pomocnú linku pri vyfarbovaní. Tvorenie sa hodí pre deti od štyroch približne do šiestich až siedmich rokov. Štvorročné deti môžu voskovkou obťahovať ceruzkou nakreslené jesenné listy, sedemročné deti zvládnu listy nakresliť úplne samé.

Čo budete potrebovať

  • Čiernu voskovku
  • Ceruzku
  • Vodovky (využili sme anilínové farby)
  • Štetec

Ako na to

Na štvrtku som ceruzkou nakreslila väčšie listy (využila som listy duba, ale je možné nakresliť akékoľvek iné). Deti čiernu voskovnú moju kresbu ceruzkou obtiahli a potom sa pustili do vyfarbovania. Najprv vyfarbili pozadie žltou farbou a potom jednotlivé listy jesennými farbičkami.

Farebné jesenné listy: Jednoduché vyfarbovanie pre deti
Farebné jesenné listy: Jednoduché vyfarbovanie pre deti

Toto tvorenie je ľahké na prípravu a je zamerané na presnosť vyfarbovania. Voskovka dodá listom jasné okraje a celému obrázku pekné kontúry.

Záverom

Tvorením si deti precvičia obťahovanie, môžu nakresliť podľa fantázie vlastné listy, a tiež vyfarbovanie štetcom a vodovkami. Čím menšie listy budú, tým ťažšie bude vyfarbovanie.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo