Tipy na krásne Montessori hračky pre deti

Hračky typu Montessori a Montessori hračky sú veľmi obľúbené. Do článku som pripravila tipy na krásne hračky a tipy na to, aké Montessori hračky vybrať pre deti rôznych vekových kategórií.

Obsah

Tipy na Montessori hračky

HEADU Montessori – Môj domček

Montessori puzzle môj domček sú puzzle, ktoré zabavia deti približne od 2 do 5 rokov veku. Deti zostavia z kartičiek domček podľa svojej fantázie, a potom ho vyplnia predmety. Každý predmet má v puzzliach vopred dané miesto. Kartičky domčeka sú extrémne pevné a odolné, rovnako tak puzzle predmetov sú krásne silné a pevné. Niektoré dieliky svietia v tme, môžete to vyskúšať v tmavej miestnosti. Nápad to je krásny, ale pri skladaní ho asi príliš neoceníte. Avšak pre deti je veľké prekvapenie, keď im v noci ukážete, že niektoré dieliky svietia. 🙂 Sada obsahuje 8 herných dosiek s ilustráciami častí domu (kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa, spálňa, detská izba, pivnica, terasa, pôda). Do každej z dosiek patria 4 predmety (celkom je v hre obsiahnutých 32 tvarovaných objektov). Puzzle zaobstaráte v e-shope Agatinsvet.sk.

HEADU NA AGATINSVET.SK


Ulanik Montessori drevené hračky

Ulanik Montessori drevené hračky
Ulanik Montessori drevené hračky

Táto kolekcia je navrhnutá na základe Montessori princípov a podporuje rozvoj schopnosti vnímať farby a analyzovať ich, zlepšuje koordináciu pohybov, trpezlivosť, koncentráciu, hmat a jemnú motoriku. Hračky sú vyrobené z bezpečných materiálov a sú určené pre deti vo veku 1, 2 a 3 rokov. Tieto hračky zakúpite na Agatinsvet.sk.

 • Ulanik Montessori drevená hračka “Colours and Sizes” (prvý obrázok, vľavo hore) – vhodné pre deti od 3 rokov veku.
 • Ulanik Montessori drevená hračka “Peg Dolls with Hats in Cups” (druhý obrázok, vpravo hore) – vhodné pre deti od 1,5 roka.
 • Ulanik Montessori drevená hračka “Colourful counting” (tretí obrázok, vľavo dole) – vhodné pre deti od 3 rokov.
 • Ulanik Montessori drevená hračka “Balls in cups Basic” (posledný obrázok, vpravo dole) – vhodné pre deti od 1 roku.

MONTESSORI NA AGATINSVET.SK


HABA hra s farbami, klátikmi a krúžkami

Princíp tkvie v tom, aby deti do dosky s otvormi vložili farebné kolíky a na ne umiestnili farebné krúžky. Na prvý pohľad vyzerá hra primitívne, ale dieťa si s ňou užije pomerne peknú a kreatívnu činnosť. Môže sa so klátikmi vyhrať, kombinovať farby podľa fantázie a tiež počty klátikov a krúžkov. Na doske je umiestnených 16 otvorov v rade 4×4.

Do každého otvoru patrí jeden klátik a naň sa vsunie jeden krúžok. Celkom je v hre osem farieb, od každej sú dva klátiky a dva krúžky – tmavo modrá, modrá, svetlo modrá, zelená, červená, žltá, oranžová, ružová.

 • Výrobca: Habermaaß GmbH – HABA
 • Vyrobené v Nemecku
 • Rozmery: 18,5 x 18,5 cm
 • Materiál: Celodrevené, doska z bukového dreva
 • Počet kusov: Doska, 16 klátikov, 16 krúžkov (33 kusov celkom), zabalené v papierovej krabici
 • Vek detí: Výrobca uvádza od 2 do 6 rokov
 • Cena a dostupnosť: Hračku možno zaobstarať na Amazon.de (cca 28 eur).

Hračka je kvalitná a krásna. Lak sa zatiaľ neolúpal, nepoškriabal. Doska je veľmi pevná, nie sú na nej ryhy, je pekne hladká a opracovaná. Celkovo som veľmi spokojná. Cena zodpovedá kvalite. Keby som hračku kúpila v supermarkete, bola by pravdepodobne výrazne ľahšia, pretože by na ňu výrobce použil iné drevo. Aj keď je doska malá, tak niečo váži. Hra je fakt perfektná. 🙂

HABA NA AMAZON.DE


Activity board

Activity board
Activity board

Didaktická hračka Activity Board Montessori je ideálnou zábavou pre malých objaviteľov. Táto hračka deti zabaví na dlhé desiatky minút, podporuje rozvoj zmyslov, zručností a schopností detí, a to úplne nenásilnou formou. Navyše podporuje ich nezávislosť a rozvíja ako jemnú, tak hrubú motoriku. Táto hračka využíva Montessori princípy, čo umožňuje deťom aktívne preskúmavať a experimentovať s jednotlivými časťami kocky. Kocka je vyrobená z prírodných materiálov, čo zaručuje bezpečnosť a ekologickú čistotu. Activity Board Montessori kocku môže dieťa vziať so sebou na výlet. Táto didaktická hračka je určená pre najmladšie deti od 1 roku veku. Hrací domček je priestranný, kvalitné a deti z neho budú nadšení (nevýhodou je vyššia cena). Hračky typu activity board kúpite na Alza.sk – majú tu veľký výber.

ACTIVITY BOARD NA ALZA.SK


Edukatívne boxy a sady

Edukatívne boxy a sady
Edukatívne boxy a sady

Edukatívne boxy s hračkami pre deti sú dokonalým spojením zábavy a učenia. Tieto boxy sú prispôsobené veku dieťaťa. Hračky ktoré obsahujú, sú vyrobené z prírodných materiálov inšpirované Montessori pedagogikou. Deti sa môžu hravou formou rozvíjať a objavovať svet okolo seba. Edukatívne hračkové boxy sú skvelým spôsobom, ako dať deťom zábavu a vzdelanie. Navyše, vďaka kvalitným materiálom a Montessori inšpirácii, môžu rodičia a deti spoločne objavovať krásu učenia a rozvoja. Tieto boxy nielenže ponúkajú hračky, ale aj cestu k sebapoznaniu a osvojeniu si zručností, ktoré budú deťom prospešné po celý život. Krásne edukatívne sady a boxy od EliNeli kúpite na Alza.cz.

BOXY NA ALZA.CZ

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo