Tip na letné tvorenie pre deti: Akvárium z odtlačku prsta

Tento rok v lete sme mali veľkú výzvu. Vytvorili sme jednoduchý obrázok s malými rybičkami z odtlačkov prstov. Akvárium sme doplnili o morské rastliny a chaluhy. V článku nájdete návod, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti na modrý papier natlačili prstami oválky, ktoré predstavovali rybičky. Výkres doplnili o morskú trávu, ktorú možno vytvoriť fúkaním fixkou alebo slamkou. Pôvodne som si myslela, že toto tvorenie zvládnu aj najmenšie deti, ale ukázalo sa, že je pre ne pomerne náročné. Preto by som ho odporučila pre deti najskôr od štyroch rokov.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Vodovky alebo tempery
  • Vatovú tyčinku
  • Slamku alebo zelenú fúkaciu fixu

Ako na to

Deti natlačili prstami na farebný papier malé ovály, aby vytvorili rybičky. Oválky sme nechali uschnúť. Na spodnú časť papiera sme nakvapkali zelenú vodnú farbu a rozfúkali ju slamkou. Môžete použiť aj fúkaciu fixku, ktorú musíte priložiť tesne k papieru. Nakoniec sme každej rybke urobili oko pomocou vaty namočene v bielej temperovej farbe.

Tip na letné tvorenie pre deti: Akvárium z odtlačku prsta
Tip na letné tvorenie pre deti: Akvárium z odtlačku prsta

Záverom

Najprv som si myslela, že toto tvorenie bude veľmi jednoduché, ale ukázalo sa, že je to o niečo náročnejšie, ako som si myslela. Deti vyrobili akvárium s malými rybičkami. Vyskúšali si prácu s rôznymi technikami, ako je fúkanie slamkou, fúkanie fúkacou fixkou, práca s vatovou tyčinkou a tlačenie prstíčkom.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo