Maškrtenie pre deti i dospelých: Ako vybrať lyofilizované ovocie a kvalitné oriešky

Užívajte si lahodné občerstvenie s výhodnými a zdravými alternatívami. V tomto článku som pripravil tipy na výber sušeného ovocia a orechov.

Zdravé maškrtenie na Nutiva.sk

Obsah

Sušené ovocie

Medzi obľúbené druhy sušeného ovocia patrí sušená banana a sušené slivky. Sušené ovocie je sladké a pomerne husté. Aj keď obsahuje cukor a býva dochucované, stále je lepšou voľbou ako čokoládové tyčinky alebo sušienky. Môžete nakrájať sušené ovocie na malé kúsky a pridať ho do ovsenej kaše alebo müsli.

Lyofilizované ovocie

Lyofilizované ovocie je sušené mrazom a nie je dosladené. Je veľmi ľahké, na rozdiel od bežného sušeného ovocia, a predstavuje veľmi zdravú alternatívu. Niektoré lyofilizované druhy sú sladké, iné majú kyslejšiu chuť. Chuť lyofilizovaného ovocia je skvelá a pripomína čerstvé ovocie. Maliny, jahody, banány a broskyne patria medzi obľúbené druhy lyofilizovaného ovocia. Lyofilizované ovocie chutí výborne aj s domácou müsli.

Maškrtenie pre deti i dospelých: Ako vybrať lyofilizované ovocie a kvalitné oriešky
Maškrtenie pre deti i dospelých: Ako vybrať lyofilizované ovocie a kvalitné oriešky

Oriešky

Prírodné oriešky (bez praženia alebo solenia) môžu byť vhodné pre ketónovú diétu alebo pri redukčnej diéte. Sú výbornou a zdravou pochúťkou pre deti aj dospelých. Porcia orechov na desiatu by mala vážiť približne 30 gramov. Oriešky pražené a solené majú výraznejšiu chuť. Solené orechy by mohli obsahovať príliš veľa soli, takže by ste ich mali konzumovať občas, nie každý deň. Pre každodennú desiatu sú lepšie prírodné orechy. Orechy v čokoláde sú chutné, veľmi sladké a mastné. Nie sú zdravou náhradou za čokoládu, ale občas si ich môžete dopriať.

Kde nakupovať

Oriešky a sušené alebo lyofilizované ovocie môžete objednať na Aktin.sk, kde často ponúkajú veľké zľavy a nákup je výhodný. Majú tiež široký výber lyofilizovaného ovocia. Balenie po 100 gramoch je najvýhodnejšie (je 2-4 krát lacnejšie ako v obchodoch) a objednávky sú spracované rýchlo a balíčky prichádzajú v poriadku. Mohem ich len odporučiť a rada tu nakupujem znova.

SUŠENÉ OVOCIE na AKTIN.SK

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je predklad českého článku z webu Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo