Jesenné jablká a hrušky z farebného papiera (DIY pre deti)

Na toto tvorenie sme sa dlho pripravovali. Krásne a farebné jabĺčka a hrušky sú ideálnou jesennou dekoráciou. V článku nájdete tip na tvorenie, pri ktorom si deti precvičia jemnú motoriku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Deti na biely papier nalepili farebné papieriky, aby vytvorili tvar jablka a hrušky. Na lístoček tiež nalepili farebné papieriky. Jablká a hrušky orámovali čiernym papierom. Tvorenie je vhodné pre deti od troch a pol až štyroch rokov až po sedemročné či osemročné deti, ktoré si môžu veľkú časť vyrábania pripraviť samy (nastrihať papieriky, nakresliť na papier jablko a hrušku).

Čo budete potrebovať

  • Biely papier
  • Čierny papier
  • Lepidlo
  • Farebný papier
  • Nožnice

Ako na to

Na biely papier som nakreslila veľké jablko a lístoček. Na druhý papier som nakreslila veľkú hrušku a lístoček. Ďalej som pripravila farebné papiere – červený a ružový, žltý a svetlo žltý. Na lístoček som nastrihala malé farebné zelené a svetlo zelené papieriky. Deti sa pustili do lepenia a šlo im to veľmi dobre. Keď bolo ovocie hotové, vystrihla som ho z papiera. Pripravila som okraj z čierneho papiera na ovocie aj na lístočky a spoločne sme na ovocie nalepili čierny okraj. Nakoniec deti prilepili lístočky a obrázok bol dokončený.

Jesenné jablká a hrušky z farebného papiera (DIY pre deti)
Jesenné jablká a hrušky z farebného papiera (DIY pre deti)

Záverom

Krásne jesenné tvorenie deti veľmi zabavilo. Môžete vyrobiť aj ďalšie jesenné motívy, napríklad tekvicu alebo listy. My sa na ne chystáme.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo