Snežienky: Jednoduché jarné tvorenie pre malé deti

Do snežienkového tvorenia sme sa chceli pustiť už dlho. Vyrábať môžu už dvojročné deti. Predškoláci zvládnu vytvoriť výkres úplne samy. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Dvojročné a trojročné deti budú potrebovať pomoc dospelého – najmä so skladaním snežienky. Predškoláci zvládnu snežienku zložiť úplne sami a vytvoria celý výkres bez pomoci dospelého.

Čo budete potrebovať

  • Vodovky
  • Štvrtku
  • Biely papier
  • Lepidlo
  • Štetec
  • Nožnice

Ako na to

Štvrtku som rozpolila na polovicu. Deti vyfarbili zelenými vodovkami podklad, aby si precvičili prácu s rôznymi odtieňmi zelenej. Keď bola štvrtka vyfarbená, nechali sme ju zaschnúť. Medzitým sme zložili snežienky. Z bieleho papiera sme vystrihli štvorček. Z neho sme zložili trojuholník a potom sme oba rohy prehli tak, aby sme vytvorili kvietok snežienky (k sebe tak, aby vznikol menší otvárací štvorček). Keď štvrtka zaschla, nakreslili sme na ňu tmavo zelenou farbou stonky, na ktoré deti prilepili biele kvietky z papiera.

Snežienky: Jednoduché jarné tvorenie pre malé deti
Snežienky: Jednoduché jarné tvorenie pre malé deti

Záverom

Hotovo. Jednoduché jarné obrázky nám zdobia nástenku v izbičke. Toto jarné tvorenie zaujme všetky deti, ktoré rady maľujú s farbami, je ľahké a hodí sa pre malých výtvarníkov, ktorí navštevujú materskú škôlku.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo