10 tipov na pláže na Gran Canaria na nezabudnuteľnú dovolenku

Doprajte si dovolenku v Grécku v hoteloch all inclusive. Vybrať si môžete z menších alebo väčších rezortov, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi, pre seniorov alebo pre páry bez detí.

Obsah

Gran Canaria počasie

Gran Canaria je ostrov nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne a patrí k súostrovia Kanárske ostrovy, ktoré sú súčasťou Španielska. Vďaka svojej polohe a klíme sa na Gran Canaria teší stálemu slnečnému a teplému počasiu, čo ju robí veľmi obľúbeným turistickým cieľom. Priemerná teplota na ostrove sa pohybuje medzi 20 a 30 stupňami Celzia po väčšinu roka, s minimom okolo 15 stupňov v zimných mesiacoch. Letné mesiace (júl a august) sú obvykle najteplejšie a najsuchšie, s maximom okolo 30 stupňov Celzia a minimom zrážok. V zimných mesiacoch (december až február) môžu byť teploty mierne nižšie, ale stále sú pomerne teplé a slnečné. Zrážky sú na Gran Canaria obmedzené a vyskytujú sa predovšetkým v zimných mesiacoch. Celkovo, Gran Canaria má príjemnú a slnečnú klímu po väčšinu roka, čo ju robí ideálnym miestom pre dovolenku. Avšak, ako pri každom cestovaní, je vhodné si skontrolovať predpoveď počasia pred odchodom a prispôsobiť si plány podľa aktuálnych podmienok.

Kedy sa vydať na ostrov Gran Canaria?

Gran Canaria je ideálnym miestom pre dovolenku po celý rok, pretože má stabilnú a príjemnú klímu s miernymi teplotami a slnečnými dňami. Avšak, najlepšie obdobie pre návštevu ostrova sa môže líšiť v závislosti od preferencií cestovateľa. Pokiaľ preferujete teplejšie počasie a slnečné dni, najlepším obdobím pre návštevu Gran Canarie sú letné mesiace od júna do augusta. Teploty môžu byť počas týchto mesiacov najvyššie, ale stále sú pomerne príjemné a slnečné. Vzhľadom na vysoký dopyt môžu byť ceny ubytovania a leteniek v tejto dobe vyššie. Pokiaľ uprednostňujete miernejšie počasie a menší záujem o turistov, môže byť ideálne navštíviť Gran Canariu v jarných mesiacoch od marca do mája alebo v jesenných mesiacoch od septembra do novembra. Tieto obdobia ponúkajú miernejšie teploty a nižšie ceny ubytovania a leteniek, ale stále dostatočne slnečné dni a príjemné podmienky pre turistov. Zimné mesiace od decembra do februára sú tiež príjemné na Gran Canarii, ale môžu byť mierne chladnejšie a zrážky sú častejšie. Avšak, ak nevadí vám miernejšie teploty a chcete uniknúť zime doma, zimné obdobie môže byť aj skvelou voľbou pre dovolenku na Gran Canarii.

Gran Canaria zaujímavé miesta

Gran Canaria ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Tu je niekoľko tipov na najzaujímavejšie miesta na ostrove:

 • Maspalomas: Oblasti so slávnou piesočnou dunou, ktorá sa tiahne až k Atlantickému oceánu. Tu môžete nájsť veľké množstvo obchodov, reštaurácií a nočných klubov.
 • Las Palmas: Hlavné mesto Gran Canarie a jedno z najväčších miest na Kanárskych ostrovoch. Tu sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako je napr. katedrála Santa Ana alebo Casa de Colón, ktorý je pripisovaný Krištofovi Kolumbovi.
 • Puerto de Mogán: Mestečko, ktoré je obklopené horami a ponúka nádherný výhľad na more. Tu sa tiež nachádza niekoľko trhov, kde si môžete kúpiť miestne remeselné výrobky.
 • Roque Nublo: Impozantná sopečná hora, ktorá je symbolom Gran Canarie. Z vrcholu Roque Nublo môžete vidieť nádherné výhľady na celý ostrov.
 • Prírodné parky: Gran Canaria má niekoľko prírodných parkov, ako sú napríklad Parque Natural de Pilancones alebo Parque Natural de Tamadaba. Tieto parky ponúkajú krásnu prírodu a úžasné výhľady na ostrov.
 • Jardin Canario: Botanická záhrada, kde môžete vidieť vzácne druhy rastlín a kvetov, ktoré sú charakteristické pre Kanárske ostrovy.
 • Teror: Malé mesto, ktoré sa nachádza v horách a je známe pre svoj architektonický štýl a tradičné kanárske budovy.

Tieto tipy sú len niekoľko z mnohých zaujímavých miest, ktoré Gran Canaria ponúka. V závislosti na vašich záujmoch si môžete vybrať ďalšie miesta, ako sú pláže, múzeá, archeologické náleziská, vodopády a mnoho ďalších.

10 tipov na pláže na Gran Canaria

Gran Canaria je známa svojimi krásnymi plážami a pobrežím, ktoré ponúkajú mnoho možností pre zábavu pri mori. Tu je 10 tipov na pláže, ktoré by ste si nemali nechať ujsť:

 • Playa de Maspalomas – Táto pláž sa nachádza v oblasti Maspalomas a je jednou z najkrajších pláží na ostrove. Je to veľmi dlhá pláž, ktorá ponúka piesočné duny a more s priezračnou vodou.
 • Playa del Inglés – Táto pláž je jednou z najväčších na Gran Canaria a ponúka mnoho možností pre vodné športy, ako je napr. surfovanie a windsurfing.
 • Amadores Beach – Táto pláž sa nachádza v oblasti Puerto Rico a je veľmi obľúbená pre svoju krásnu modrú vodu a čistý piesok.
 • Anfi Beach – Táto pláž sa nachádza v oblasti Arguineguin a je známa pre svoj biely piesok a priezračnú vodu.
 • Puerto de Mogán – Táto pláž sa nachádza v malebnom rybárskom prístave a ponúka krásny výhľad na okolité hory.
 • Playa de Las Canteras – Táto pláž sa nachádza v hlavnom meste Las Palmas a ponúka krásny pohľad na oceán a mnoho obchodov a reštaurácií v okolí.
 • Sardina del Norte – Táto pláž sa nachádza na severnom pobreží a ponúka krásne skalnaté pobrežie a peknú pláž.
 • Playa de Tauro – Táto pláž sa nachádza v oblasti Tauro a ponúka krásnu pláž s bielym pieskom a prírodné skalné útvary.
 • La Laja Beach – Táto pláž sa nachádza na severovýchode ostrov a ponúka pokojné more a piesočnú pláž.
 • Playa de Güi Güi – Táto pláž sa nachádza v najjužnejšej časti ostrova a je považovaná za jednu z najkrajších pláží Gran Canaria. Je však trochu ťažko dostupná a odporúča sa ísť tam so sprievodcom.

Tieto pláže sú len niekoľko z mnohých možností, ktoré Gran Canaria ponúka. V závislosti na vašich preferenciách si môžete vybrať z mnohých ďalších krásnych pláží a pobreží.

Gran Canaria all inclusive: Tipy na hotely

Gran Canaria má mnoho hotelov, ktoré ponúkajú all-inclusive služby. Tu je niekoľko tipov na hotely, ktoré môžu byť pre vás zaujímavé:

 • Lopesan Baobab Resort: Tento päťhviezdičkový hotel sa nachádza v blízkosti piesočnatej pláže v oblasti Maspalomas. Hotel má tropickú záhradu a bazén v podobe jazera, kde môžete relaxovať a užiť si krásny výhľad na okolitú krajinu.
 • Gloria Palace Royal Hotel & Spa: Tento hotel sa nachádza na útese s výhľadom na more a ponúka vynikajúce pohodlie a wellness služby. Hotel má tiež vynikajúce reštaurácie a bary.
 • IFA Faro Hotel: Tento hotel sa nachádza v prístave v Las Palmas a ponúka nádherný výhľad na oceán. Hotel má tiež bazén, fitnes centrum a wellness centrum.
 • Hotel Riu Palace Meloneras Resort: Tento hotel sa nachádza v oblasti Maspalomas a ponúka vynikajúce služby all-inclusive. Hotel má nádherný výhľad na more a bazén, kde môžete relaxovať.
 • ClubHotel Riu Gran Canaria: Tento hotel sa nachádza v oblasti Maspalomas a ponúka niekoľko bazénov, športové aktivity a all-inclusive služby. Hotel má tiež prístup na pláž.
 • Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa & Casino: Tento hotel sa nachádza v oblasti Maspalomas a ponúka vynikajúce služby all-inclusive. Hotel má niekoľko bazénov, wellness centrum a kasíno.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Pexels
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Modernirodic.cz.

Mamadodazda.sk
Logo