Dokonalá postava za 7 dní: Je to možné?

Možno, že ste si tiež položili otázku, či je možné schudnúť za 7 dní. Je možné zhodiť niekoľko kilogramov za necelý týždeň tak, aby ste sa zmestili do plaviek alebo do priliehavých šatu? Ide to? Áno, ale …

Obsah

Ako na štíhlu postavu

Mať štíhlu postavu je snom mnohých ľudí. Spravidla platí, že na dosiahnutie ideálnej postavy je potrebné vynaložiť veľa úsilia a času. Aj keď sa v niektorých článkoch dočítate, že za 7 dní môžete zázračne schudnúť, tak podľa mojich skúseností to nejde. Za týždeň môžete schudnúť vodu, možno, že niekto dokáže nezdravým spôsobom schudnúť trošku tuku. Za týždeň bohužiaľ zdravo neschudnete. Pokiaľ nebudete týždeň takmer jesť, potom áno, dokážete schudnúť niekoľko kilogramov, ale toto by som neodporúčala. Také chudnutie nemá zmysel.

Ako schudnúť

Pri chudnutí je dôležité zmeniť pôvodný jedálniček. Musíte sa vyhnúť tukom, sladkostiam a alkoholu. Do jedálnička zaraďte zdravé potraviny – ovocie, zeleninu, celozrnné pečivo a bielkoviny. Je dôležité jesť pravidelne a nevynechávať porcie jedál. Avšak každému vyhovuje iné chudnutie. Niekto preferuje keto diéty, iný prerušovaný pôst alebo vegánsku či vegetariánsku stravu. Vhodné je okrem zdravej stravy zaradiť do svojich pravidelných aktivít aj pohyb, či už nejakú športovú aktivitu alebo chôdzu.

Skúsenosti s rýchlym chudnutím a ketodiéty

Veľké percento ľudí sa rozhodne pre rýchle chudnutie, pretože chce výsledky hneď. Avšak niektorí sú s rýchlym chudnutím nespokojní – nie je pre každého. Ak hľadáte skutočne rýchly úbytok váhy, bez cvičenia a ste pripravení razantne zo dňa na deň zmeniť svoj jedálniček, môžete vyskúšať rôzne ketodiéty. Sama som ketodiéty chutila. Ochutnala som Ketomix, Daily Mix, Chiashake, Ketodiet a Simple Pasta. Najviac mi chutila diéta od Ketodiet. Ketodiet ponúka kvalitné a chuťovo dobré produkty, ktoré sa dajú skutočne jesť a zvládnete diétu držať nielen týždeň, ale pokojne štyri týždne.

Zle nastavená diéta alebo porušenie pravidiel môže mať za následok jojo efekt, nadmerné priberanie. Pri diéte je nutné strážiť príjem živín, minerálov, vlákniny a vitamínov. Do jedálnička môžete zaradiť doplnky stravy, ktoré vám pomôžu dodať telu potrebné živiny.

Pomalé chudnutie a udržanie hmotnosti

Pre telo je vždy vhodnejšie voliť pomalšie, ale zmysluplné chudnutie. Zaradiť do jedálnička zdravé potraviny a tie nezdravé nie úplne vyraďovať, ale výrazne obmedzovať. Ak máte radi sviečkovú s knedľou, môžete si ju dopriať, avšak namiesto piatich knedlí si dajte iba jednu. Dôležité je strážiť príjem a výdaj kalórií. Príjem by mal byť nižší ako výdaj. Práve pri pomalom chudnutí môžete chodiť na prechádzky, zvoľna športovať a snažiť sa zhodiť prebytočné kilogramy postupne. Mne sa podarilo zhodiť cez 20 kilogramov vďaka prerušovanému pôstu a pravidelnému pohybu. Všetko je v hlave.

Jojo efekt

Posledným rizikom rýchleho chudnutia je návrat k pôvodnej váhe v momente, keď diétu prestanete držať. Preto je vhodnejšie chudnúť postupne, pomaly a zmeniť pozvoľna svoj životný štýl tak, aby ste nielen schudli, ale aby ste žili celkovo zdravšie. Pri drastickej redukčnej diéte je telo zvyknuté na nižší kalorický príjem, je v kalorickom deficite a spaľuje tuky. Ale pokiaľ sa vrátite späť k svojmu starému životnému štýlu, ukladá si telo tukové zásoby ako prevenciu pred nedostupnými potravinami.

Chudnite zdravšie, nie rýchlejšie

Ak máte zdravotné problémy, konzultujte diétu vždy s lekárom. Ak vás láka vyskúšať keto diéty, odporučila by som vám značku Ketodiet, ktorá má chutné pokrmy (nie všetky ketodiety sú chuťovo dobré). Veľmi dobré koktaily ponúka Chiashake (tiež som skúšala). Držím vám palce. Za sedem dní sa poriadne schudnúť nedá a pri nesprávnej diéte si môžete zničiť zdravie aj žalúdok. Buďte preto opatrní, do čoho sa pustíte.

DRŽÍM VÁM PALCE

Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

Mamadodazda.sk
Logo