Šálka čaju: Zábavné lepenie pre predškolákov

Napokon sme vyskúšali vyrábanie papierovej šálky čaju. Zábavné lepenie zaujme predškolákov aj štvorročné deti. V článku nájdete tip na krásne jesenné vyrábanie.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Lepenie bude baviť deti od štyroch rokov veku. Takto malé deti budú potrebovať pomoc dospelého so strihaním a tiež s prilepením hrnčeka k podložke. Zdobenie hrnčeka aj lepenie listov zvládnu deti samy. Predškoláci si môžu precvičiť strihanie aj jemnú motoriku. Školáci zvládnu výkres úplne sami.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier alebo štvrtku
  • Farebné papiere na listy a na kolieska
  • Biely papier na hrnček
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Kúsok tenkého povrázku

Ako na to

Z farebného papiera sme pripravili listy a kolieska na ozdobenie hrnčeka. Z bieleho papiera som pripravila obdĺžnik, ktorý predstavoval hrnček, a tiež uško. Zo šedivého papiera som vystrihla štvorček, z ktorého sme urobili čaj.

Šálka čaju: Zábavné lepenie pre predškolákov
Šálka čaju: Zábavné lepenie pre predškolákov

Pri bielom papieri som zahla okraje (cca 1 cm, aby bolo možné papier ľahko prilepiť na podklad). Deti na biely papier nalepili kolieska, papier prilepili na podklad (môžete použiť farebný papier alebo štvrtku). Dolepili uško, listy a tiež sme dotvorili čaj – na špagát sme nalepili farebný štvorček a špagát sme prilepili dovnútra hrnčeka tak, aby vykukoval von.

Záverom

Pekné lepenie zaujme deti od štyroch do siedmich rokov veku. Výsledok je veľmi pekný a deti budú prekvapené z krásneho 3D obrázku čaju.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo