Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)

Táto hra prekvapila celú rodinu. Je skvelá, zábavná, skladná a za dobrú cenu. Odporúčam. Deti ju milujú a vydržíme ju hrať pokojne hodinu. Pri hre si užijete napätie aj srandu. Do článku som pripravila recenziu a pravidlá na túto skvelú hru.

ADC Blackfire Sonic a parťáci

Obsah

Recenzia: Kreveťák

Spoločenská hra Kreveťák je ľahká kartová hra, ktorú zvládnu hrať aj päťročné deti a zároveň, ktorá zabaví aj rodičov. Karty sú uložené v krabici. Pri hre hrá veľkú úlohu náhoda a trošku aj stratégia. Úlohou je nazbierať 10 kariet ako prvé.

Kvalita prevedenia

Karty sú pekne vytlačené na papieri s hrúbkou štvrtky. Povrch kariet je mierne vrúbkovaný, stredne lesklý. Karty sa môžu pri nešetrnom zaobchádzaní ohnúť, ale pri normálnej hre sa im nič nestane. Kvalita prevedenia je dobrá, farby na kartách sú sýte a celá hra vyzerá veľmi dobre.

Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)
Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)

Čo je súčasťou balenia

 • Pravidlá v slovenskom jazyku
 • Krabička
 • 105 kariet (7 farieb po 15 kartách)

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 10 minút
 • Počet hráčov: 2-6 hráčov
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 rokov (podľa skúsenosti zvládne aj päťročné dieťa)
 • Hra obsahuje: návod v slovenčine, 105 kariet

Pravidlá hry

Pravidlá sú veľmi jednoduché. Môžete si úplne prvýkrát vyskúšať niekoľko kôl nanečisto, aby ste si pravidlá dobre osvojili. Cieľom hry je dostať ako prvý do svojho skórovacieho balíčka 10 kariet.

Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)
Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)

Príprava

Všetky karty poriadne zamiešajte, každému hráčovi rozdajte štyri karty a zvyšok kariet bude tvoriť doberací balíček. Rozdané karty položte bielou stranou nahor, doberací balíček bude ležať čiernou stranou nahor.

Ako hrať

Princíp hry tkvie v tom, že z doberacieho balíčka vezmete kartu a budete sa snažiť vytvoriť sadu kariet rovnakej farby.

Karta má na líci (biela strana) nakresleného kreveťáka. Kreveťák je namaľovaný napríklad fialovou farbou. Na rube (čierna strana) sú vyobrazené tri farby – žltá, zelená a fialová. Rub karty ukazuje tri farby a vždy iba jedna z týchto troch farieb sa objaví na líci karty. Podľa týchto troch farieb sa budete pri hraní rozhodovať, čo urobíte.

Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)
Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)

Pred vami ležia štyri karty (tieto karty sa nazývajú nádrž) a doberací balíček. V každom kole si vezmete z doberacieho balíčka jednu kartu. Predtým, než si kartu vezmete, musíte si rozmyslieť, či budete skórovať alebo sa pokúsite kradnúť.

 1. Pokúsite sa skórovať – Otočte kartu z doberacieho balíčka a položte ju vedľa svojich kariet alebo na kartu rovnakej farby. Pokiaľ utvoríte dvojicu, trojicu, štvoricu (atď.) kariet, presuniete tieto karty do skórovacieho balíčka. Tieto karty rovnakej farby otočte lícom dole a skórovací balíček je hotový.
 2. Budete kradnúť – Najprv poviete, komu chcete ukradnúť karty. Potom otočíte kartu z doberacieho balíčka. Pokiaľ má váš súper rovnakú farbu vo svojich kartách, môžete mu tieto karty ukradnúť a presunúť ich k sebe do nádrže (nie do skórovacieho balíčka, nebudete ich otáčať rubom nahor). Pokiaľ súper túto farbu karty nemá, získa od vás túto dobranú kartu a vy nebudete mať nič.

Hrá ďalší hráč. Začína najmladší hráč a postupuje sa dookola v smere hodinových ručičiek. Aby ste mohli utvoriť skórovací balíček a dopĺňať doň karty, musíte skórovať.

Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)
Recenzia: Kreveťák (spoločenská hra)

Pravidlá hry pre 2 hráčov

Pokiaľ budete hrať iba v 2 hráčoch, hrajte na 15 kariet v skórovacom balíčku. Ak budete kradnúť karty od súpera a trafíte farbu postavy a karty mu ukradnete, odohrajte ďalší ťah.

Koniec hry

Hra končí v momente, keď dosiahne jeden z hráčov 10 kariet v skórovacom balíčku.

Skladovanie hry

Všetky karty umiestnite do papierovej krabice do priehradiek na to určených.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

KREVEŤÁK NA TLAMAGAMES.COM

10HODNOTENIE
Kreveťák (spoločenská hra)

Vynikajúca a zábavná hra zaujme deti od piatich rokov a zabaví aj rodičov. Hra je jednoduchá, zábavná a baví sa celá rodina. Výhodou je, že ju môžu hrať dvaja hráči aj šesť hráčov. Jedna sada hry trvá 10 až 15 minút a vydržíte ju hrať skutočne dlho, určite cez hodinu. Veľmi odporúčam.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Zábavné a hravé
 • Rodičia sa nenudia
 • Deti veľmi bavia
 • Môžete si sťažiť pravidlá (my hráme napríklad na 20 kariet v skórovacom balíčku).
Zápory
 • Nič
ADC Blackfire Sonic a parťáci

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo