Recenzia: Jazýčky von (spoločenská hra od 4 rokov)

Táto hra je naozaj nádherná a trojročné a štvorročné deti z nej budú nadšené. Deti milujú malých mopslíkov, ktorí sa zmestia akurát do detskej ručičky. V článku nájdete fotografie, video, recenziu a tiež pravidlá.

Jazýčky von

Obsah

Recenzia: Jazýčky von

Táto hra je nádherná a malé deti sú z nej nadšené. Naozaj veľmi odporúčam a spolu s hrou Môj prvý nedobytný hrad (Recenzia: Môj prvý nedobytný hrad) patrí k vynikajúcim spoločenským hrám pre deti od troch až štyroch rokov veku.

Mopslíci zjedli všetky lízanky a deti musia prísť na to, ktorý z mopslíkov zjedol aké lízatko. Princíp hry je ľahký. Deti hádžu kockou a snažia sa nájsť medzi mopslíkmi toho, ktorý má jazyk vo farbe hodeného lízanky. Aby dieťa zistilo, aké lízatko mopslík zjedol, musí ho stlačiť a psík vyplázne jazyk. Niektoré deti budú so stláčaním psíka potrebovať pomoc dospelého.

Recenzia: Jazýčky von (spoločenská hra od 4 rokov)
Recenzia: Jazýčky von (spoločenská hra od 4 rokov)

Kvalita prevedenia

Kvalita prevedenia psíkov aj kocky je veľmi dobrá. Občas psík jazýček schová až veľmi rýchlo, ale môžete ho stlačiť znova. Malinkým deťom (okolo troch rokov veku) sa môžu psíkovia horšie stláčať, ale štvorročné a päťročné dieťa zvládne stlačiť psíka bez problémov.

Čo je súčasťou balenia

 • 2 kocky
 • 12 mopslíkov
 • 4 mopslí karty
 • české a slovenské pravidlá

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: max 15 minút
 • Počet hráčov: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 rokov (zvládne aj trojročné dieťa, ale bude potrebovať pomoc s stláčaním psíkov)
 • Hra obsahuje: návody, karty, mopslíky, kocku

Pravidlá hry

Zistite, aký psík zjedol aké lízatko.

Príprava

Všetkých 12 mopslíkov vyberte zo škatule a položte ich na stôl. Každému hráčovi rozdajte jednu kartu, na ktorú umiestnia svoje mopslíky.

Ako hrať

Začína najmladší hráč a pokračuje sa v smere hodinových ručičiek. Hoďte lízankovými kockami. Potom, čo padnú lízanky má hráč dva pokusy na to, aby našiel mopslíkov, ktorí zjedli lízanky vyobrazené na kockách. Pre nájdenie mopslíkov treba stlačiť psíka na bokoch alebo poriadne zatlačiť do hlavičky. Psík vyplázne jazyk a je vidieť, akú má jeho jazyk farbu. Psíka stlačte tak, aby všetci hráči videli farbu jazyka. Ak ste sa netrafili, nechajte psíka na svojom mieste. Ak ste sa trafili pri jednom psíku, premiestnite ho na svoju kartu a pokračuje ďalší hráč. Ak ste našli oboch psíkov, môžete za odmenu hrať ešte raz. Vyhráva ten hráč, ktorý našiel ako prvý šesť psíkov a všetkých ich presunul na svoju kartu.

Recenzia: Jazýčky von (spoločenská hra od 4 rokov)
Recenzia: Jazýčky von (spoločenská hra od 4 rokov)

Keď sú všetci mopslíci danej farby uložené na mopslích kartách a vám napriek tomu na lízatkových kockách padnú dané farbičky, môžete tieto mopslíky nájsť na súperových kartách. Mopslíka síce nemôžete premiestniť na svoju kartu, ale môžete získať možnosť hádzať znova. Pokiaľ žiadny hráč nenazbieral šesť mopslíkov a na stole žiadny mopslík už nie je, vyhráva hráč, ktorý získal najviac mopslíkov.

Od 6 rokov: Môžete hru urobiť ťažšie. Hráči si medzi sebou môžu brať mopslíky a to aj v prípade, že je mopslík uložený na mopslí karte daného hráča.

Skladovanie hry

Mopslíci sú uložení v krabici a každý má svoju priehradku. Napriek tomu je krabica pomerne nešťastne vyriešená. Škatuľa nemá klasické veko a nie nutné buď škatuľu z veľkej časti rozložiť alebo vysunúť plato, čo nie je veľmi praktické.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Puzzle sú dobre na zohnanie. Kúpiť ich môžete na Alza.sk.

JAZÝČKY VON NA ALZA.SK

10HODNOTENIE
Jazýčky von

Nádherná hra nadchne deti okolo štyroch a piatich rokov veku. Hra má jednoduché pravidlá, deťom sa veľmi páči hľadanie farebných jazýčkov. Hru zvládnu s pomocou dospelého zahrať už trojročné deti. Precvičuje pamäť aj jemnú motoriku. Hra je uložená v papierovej krabici, prevedenie krabice by mohlo byť trošku praktickejšie.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásna hra – nádherné prevedenie, farby, mopslíci – deťom sa veľmi páči.
 • Pre trojročné a štvorročné deti ideálna hra – jednoduché pravidlá, pamäťová hra na precvičenie pamäte.
 • Nádherný darček k narodeninám alebo na Vianoce – psíkovia sú akurát do ručičky a hra vyzerá skôr ako veselá hračka.
Zápory
 • Krabica na uloženie hry nie je praktická, mohla by mať klasické veko.
 • Mopslíkov je iba 12, čo môže byť pri hre príliš málo. Pokiaľ víťazí hráč, ktorý nájde 6 mopslíkov (v štyroch hráčoch je takmer nemožné nájsť 6 mopslíkov).
 • Cena
Jazýčky von

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo