Papierové gaštany: Jesenné lepenie pre malé deti

Toto krásne lepenie sa deťom veľmi páčilo. Tvorenie gaštánku zaujme predškolákov, prváčikov i trojročné deti. Inšpirovali sme sa v materskej škôlke. Ďakujeme.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábať môžu už trojročné deti. Pre trojročné deti môžete pripraviť väčšie bodlinky v tvare trojuholníka, pre staršie deti môžete bodlinky zmenšiť, aby ste lepenie ešte sťažili. Vyrábanie bude baviť aj prváčikov, aj keď pre nich bude skôr jednoduché. Lepenie papierového gaštánku využijete aj napríklad v družine.

Papierové gaštany: Jesenné lepenie pre malé deti
Papierové gaštany: Jesenné lepenie pre malé deti

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Tempery
  • Štetec
  • Farebné papiere
  • Lepidlo
  • Sitko

Ako na to

Z farebného papiera som pripravila jednotlivé časti na gaštan – z tmavo kapustového papiera som vystrihla čiapočku, zo svetlo zeleného papiera dostatočne veľké trojuholníky, aby sa deťom dobre lepili. Z hnedého papiera som vystrihla koleso, ktoré som získala obkreslením misy. Z bieleho papiera som pripravila o niečo menšiu. Ďalej som nachystala z ružového papiera nos, z červeného papiera pusu a taktiež som pripravila oči. Staršie deti môžu nastrihať jednotlivé časti gaštanu samy.

Papierové gaštany: Jesenné lepenie pre malé deti
Papierové gaštany: Jesenné lepenie pre malé deti

Deti sa pustili do lepenia. Najskôr nalepili svetlo zelené trojuholníčky na tmavo zelenú čiapočku. Potom prilepili biele koliesko na hnedý bicykel. Na gaštan nalepili nachystanú čiapočku, dolepili oči, nos a pusu a gaštánok bol hotový.

Záverom

Krásne lepenie sa deťom veľmi páčilo. Inšpirovala nás nástenka v škôlke a veľmi za tento nápad ďakujeme. Trošku sme ho prispôsobili našim podmienkam. Lepenie si môžete upraviť podľa svojho (napríklad podľa toho, aký máte doma farebný papier as ako starými deťmi lepíte).

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo