Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Toto je bláznivá párty hra, ktorá sa skvele hodí na rodinné akcie s viacerými deťmi alebo na detské oslavy. Deti túto hru milujú. Do článku som pripravila recenziu a taktiež pravidlá a návod na to, ako hru hrať.

Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Obsah

Recenzia: Bum bum avokádo

Veľmi pekná a podarená hra nadchne deti od siedmich až ôsmich rokov veku. Deti v tejto hre po sebe hádžu penovým avokádom a užijú si pri tom veľa zábavy. Deti môžu hrať túto hru aj s rodičmi, ale musím povedať, že by som takúto zábavu radšej prenechala iba deťom. 🙂 Na oslavy narodenín v širšom detskom kolektíve to je skvelá hra. Navyše ju môžete kombinovať s hrou Bum bum burito. V hre je špeciálny balíček kariet, vďaka ktorému môžete hru hrať s Bum bum burito.

UPOZORNENIE: Pred hrou schovajte okuliare, jedlo, sklenené predmety, krehké veci – skrátka všetko, čo sa môže zničiť, rozbiť, znehodnotiť a nenávratne poškodiť.

Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)
Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Kvalita prevedenia

Penová avokáda sú krásne mäkká, dajú sa pokrčiť a zase narovnať. Hra je uložená v peknej a efektnej krabici. Všetky komponenty majú svoje miesto.

Čo je súčasťou balenia

 • 120 kariet
 • 36 kombo kariet (možno použiť iba v prípade, že vlastníte hru Bum bum burrito)
 • 6 avokádových bebičiek
 • 1 odznak “Bojte sa”
 • 1 slovenské pravidlá
 • penové avokádo rozdelené na 2 polovice

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 20 minút
 • Počet hráčov: 2-6 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 rokov (podľa skúsenosti zvládne aj päťročné dieťa)
 • Hra obsahuje: návod, karty, odznak, bebička, avokáda

Pravidlá hry

Príprava

Všetky karty starostlivo zamiešajte a každému hráčovi rozdajte lícom nadol 15 kariet (nemusí to byť úplne presne – takto to je uvedené v pravidlách). Tieto karty predstavujú osobnú kôpku. Keď všetci hráči dostanú 15 kariet, rozdeľte zostávajúce karty na dve rovnaké kôpky a položte ich lícom dole doprostred stola. Vedľa balíčkov umiestnite avokáda a avokádové bebíčka. Osobná kôpka by mala ležať po vašej pravici.

Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)
Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Ako hrať

Hrajú všetci hráči súčasne. Každý hráč si zo svojej kôpky vezme 5 vrchných kariet, pozrie sa na ne a snaží sa utvoriť trojicu rovnakých kariet. Trojicu utvorí tak, že jednu z týchto piatich kariet odhodí na osobnú kôpku svojho spoluhráča a vezme si novú kartu zo svojej osobnej kôpky – po vašej ľavici. Zároveň na vašej osobnej kôpke bude súper odhadzovať svoje karty, ktoré nepotrebuje. Takto bude vaša kôpka doplňovaná. Keď nájdete tri rovnaké karty, položte ich lícom nahor na kôpku pred seba (bodovaciu kôpku). Vezmite si 3 nové karty zo svojej osobnej kôpky. V ruke nesmiete nikdy držať viac ako 5 kariet. Pokiaľ vám dôjdu karty v osobnej kôpke, môžete si vziať kartu z jednej zo spoločných kôpok. Akonáhle budete mať v osobnej kôpke opäť karty, pokračujte v braní kariet z tejto kôpky.

Keď získate set 3 rovnakých kariet, dostanete 1 bod. Pokiaľ získate set 3 avokádových kariet (dvojitá bitka, mraziaca vojna, medzinožný súboj), získate 2 body. Tieto avokádové karty odštartujú avokádovú bitku.

Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)
Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Avokádové bitky

Ak získate tri rovnaké avokádové karty, položte ich na svoju bodovaciu kôpku a vyhláste bitku. Ako sa bitky hrajú?

 • Dvojitá bitka: Hráč po vašej pravici a hráč po vašej ľavici sa pustí do bitky. Každý z nich opadne avokádo a hodí ho po súperovi. Hádzanie avokádom pokračuje dovtedy, kým jeden hráč nie je trafiť dvakrát. Tento hráč prehráva bitku.
 • Mraziaca vojna: Všetci hráči pri stole sú zapojení do vojny. Snaží sa čo najrýchlejšie chytiť avokádo a hodiť ho na súpera. Ten, kto je trafený avokádom, zmrzne a stane sa z neho ľudský štít. Ostatní hráči pokračujú a hádžu po sebe avokádom. ten, kto je trafený, zmrzne. Posledný preživší hráč rozhodne o tom, kto vojnu prehral.
 • Medzinožný súboj: Vyberte 2 hráčov, ktorí sa postavia chrbtom k sebe a odpočítajú 3, 2, 1, avokádo a pri každom vyslovenom čísle urobia krok od seba. Pri slove avokádo hodí avokádo medzi svojimi nohami. Všetky hody avokádom musia preletieť medzi nohami. Súboj prehráva ten, kto je zasiahnutý avokádom ako prvý.

Ak vyhlásite bitku a nemáte správny set kariet, prehrávate bitku. Všetci, ktorí bitku prehrali, získajú jedno bebíčko. Bebíčko zníži vaše bodové skóre o jeden bod. Po bitke vráťte avokáda na stôl a vezmite si svoje karty.

Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)
Recenzia: Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Víťazstvo

Hra má dve kolá. Prvé kolo končí v momente, keď sú rozdané súperom všetky bebíčka. Potom si každý hráč spočíta body, odpočíta mínusové body za bebíčka. Víťaz získa placku “bojte sa” a opäť sa hrá znova. Opäť sa na konci kola spočítajú body. Pokiaľ víťaz z prvého kola vyhrá aj druhé kolo, je víťazom celej hry. Pokiaľ druhé kolo vyhrá niekto iný, nastane medzinožný súboj, ktorý o výsledku hry rozhodne. Pokiaľ má viac hráčov zhodný počet bodov, stretnú sa všetci v mraziacej vojne, z ktorej vzíde víťaz.

Skladovanie hry

Hra je uložená v peknej krabici, v ktorej sú prehľadne umiestnená avokáva, do špeciálnej priehradky patria karty a do inej návod, rozšírenie hry pre majiteľov Bum bum burito a tiež bebíčka aj s odznakom.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Tlamagames.com.

BUM BUM AVOKÁDO NA TLAMAGAMES.COM

10HODNOTENIE
Bum bum avokádo (spoločenská hra)

Krásna a zábavná hra zabaví dve deti aj celú skupinu detí. Deti po sebe hádžu avokádom, musia byť pohotové, rýchle a rafinované. Avodáko je mäkké a na hru ideálne. Túto hru môžete doplniť o hru Bum bum burito.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásne spracovanie
 • Dostatok kariet
 • Pre deti je táto hra veľká zábava.
 • Skvelá party hra
Zápory
 • Nič
Bum bum avokádo (spoločenská hra)

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo