Kyselina hyalurónová: Prečo hydratuje pleť a akú značku vybrať

Kyselina hyalurónová je stále populárnejšia, pretože účinne vyhladzuje vrásky a hydratuje pleť. Je schopná viazať veľké množstvo vody, čo pomáha udržovať pleť hydratovanú a žiarivú.

Obsah

Kyselina hyalurónová na vrásky

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou pokožky. Keď pokožka starne, množstvo kyseliny hyalurónovej sa znižuje, čo vedie k strate elasticity a pružnosti pokožky a vzniku vrások. Použitie produktov s kyselinou hyalurónovou môže pomôcť obnoviť hydratáciu a plnosť pleti, čo znižuje viditeľnosť vrások.

100% kyselina hyalurónová na pleť

Existuje mnoho produktov s obsahom kyseliny hyalurónovej, ale nie všetky sú rovnako účinné. Najlepšou voľbou je hľadať produkty so 100% kyselinou hyalurónovou, ktoré majú najvyššiu koncentráciu a účinnosť. Tieto produkty sú často v tekutej forme séra a dajú sa aplikovať priamo na pleť alebo zmiešať s ďalšími produktmi. Medzi jednotlivými produktmi sú veľké rozdiely, ktoré spoznáte už pri prvom použití. Niektoré séra zanechajú pokožku krásne jemnú, iné ju zanechajú viac napnutú. Doplnky stravy so 100% kyselinou hyalurónovou nájdete na Drmax.cz – N-Medical Hyaluron.

Najlepšia kyselina hyalurónová recenzia

Kyselinu hyaluronovú treba používať dlhodobo – vlastnú skúsenosť. Najlepšie raz denne (niekto používa 2x denne). U mňa bolo viditeľné zlepšenie pleti približne po troch mesiacoch. Vyskúšala som zatiaľ štyri značky – kyselinu hyalurónovú od značky LaSaponaria, Kvitok Hydratačné pleťové sérum – Kyselina hyalurónová, Nobilis Tilia Hyaluronové sérum a For Life & Madaga Hyaluronic Acid Sérum. Značku Nobilis Tilia by som označila za zlatú strednú cestu – pomerne dobré sérum, ktoré mi vydržalo 2 mesiace (väčšie balenie 50 ml). Najkvalitnejšie sa mi zdalo sérum značky For Life & Madaga. To je ale pomerne dosť drahé. Sérum kyseliny hyalurónovej sa dobre nanáša, skvele sa vstrebáva a hodí sa pre suchú pokožku aj pre problematickú pleť. Sérum môžete aplikovať priamo na pleť alebo ho môžete primiešať do vášho obľúbeného krému. Zatiaľ sa mi osvedčila skúsenosť, že čím lacnejšie sérum, tým je horšie.

Sérum s kyselinou hyalurónovou značky

Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster 50 ml – veľmi dobre hodnotené. Kvalitnú značku Vichy kúpite napríklad na Pilulka.sk. Vo väčšom a cenovo výhodnejšom balení je k dostaniu na Mojalekaren.sk.
La Roche-Posay Hyalu B5 sérum 30 ml – kvalitná značka ponúka sérum na vyplnenie a obnovu pleti. Sérum je dostupné na Pilulka.sk. Balenie 30 ml je cenovo výrazne výhodnejšie ako menšie balenie 15 ml.
Kvitok Hydratačné pleťové sérum – Kyselina hyaluronová – kvalitné sérum býva v akcii alebo v zľave dostupné v ekologickom e-shope Mojalekaren.sk.
Nobilis Tilia Hyaluronové sérum – cenovo dostupné veľké balenie (50 ml) vydrží až 2 mesiace pri každodennom používaní. Za dobrú cenu ho kúpite na Mojalekaren.sk.

Kyselina hyalurónová vnútorne

Zaobstarať si môžete kyselinu hyalurónovú pre vnútorné použitie. Existujú doplnky stravy, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, a ktoré sa môžu podieľať na hydratácii a ochrane kĺbov a kostí. Kyselina hyalurónová sa prirodzene vyskytuje v kĺboch, preto môžu doplnky stravy s kyselinou hyalurónovou pomôcť chrániť kĺby a znižovať riziko vzniku osteoartrózy. Doplnky stravy s kyselinou hyalurónovou môžu pomôcť udržať hydratáciu pokožky zvnútra. Pri výbere doplnkov stravy s kyselinou hyalurónovou je dôležité vyberať si kvalitné značkové produkty. Dôležité je tiež dodržiavať dennú odporúčanú dávku a užívať doplnky pravidelne a dlhodobo, aby mali maximálny účinok.

Doplnky stravy s kyselinou hyalurónovou

MOVit Energy Kyselina hyalurónová + Biotín PREMIUM 60 toboliek – Cenovo výhodné balenie sa predáva na Drmax.sk.
Nupreme Liposomal kyselina hyalurónová + Vit. C 30 kapsúl – kvalitné produkty od značky NUPREME som testovala. Kúpite priamo v ich e-shope alebo v akcii na Mojalekaren.sk.
Kolagén s kyselinou hyalurónovou a koenzýmom Q10 – nápoj od Natures Finest som skúšala, chutí dobre, možno ho piť bez problémov každý deň. Akcie 1+1 zadarmo nájdete priamo v ich e-shope.
GreenFood Nutrition Kyselina hyalurónová 60 kapsúl
– cenovo dostupné potravinové doplnky nájdete v akcii na Drmax.sk.

Kyselina hyalurónová: Áno alebo nie?

Kyselina hyaluronová je účinná zložka, ktorá môže pomôcť udržovať pokožku hydratovanú a pružnú, preukázateľne zníži viditeľnosť jemných vrások. Doplnky stravy môžu chrániť kĺby. Avšak je dôležité užívať kyselinu hyalurónovú dlhodobo a pravidelne. Ak hľadáte účinný prostriedok na starostlivosť o svoju pleť alebo chcete podporiť zdravie svojich kĺbov, kyselina hyalurónová by mohla byť tou správnou voľbou. Sama používam sérum kyseliny hyalurónovej cez rok a skutočne ich na pleti poznať. Pleť je pružnejšia a menej unavená. Sérum kombinujem s kvalitným krémom a taktiež s vitamínom C, ktorý viditeľne redukuje pigmentové škvrny na pokožke.

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

Mamadodazda.sk
Logo