ODPORÚČAM

Recenzia: Prací gél ekologický s mydlovými orechmi Cleano

Tento prací gél krásne vonia a ak máte radi mydlové orechy, bude pre vás výborným spoločníkom pre čistú a voňavú bielizeň. Do článku som pripravila recenziu a hodnotenie na tento prírodný prací gél.

Prací gél Cleano

Obsah

Vlastnosti a balenie

Ekologický prací gél veľmi jemne vyperie všetky druhy bielizne a textilu. Obsahuje iba rastlinné zložky a nie je obohatený o agresívne syntetické detergenty ani umelé vône. Má vegánske zloženie. Prací gél čistí, zjemňuje a zvláčňuje tkaniny. Jeho prírodné zloženie minimalizuje riziko podráždenia pokožky, rovnako predstavuje minimálne riziko u citlivých jedincov pre vznik alergických reakcií.

Je ekologicky šetrný, ľahko sa rozkladá a nepredstavuje vysoké riziko toxicity pre vodné organizmy. Vďaka tomu je vhodný aj pre septiky. Gél je možné použiť pri praní v práčke aj pri ručnom praní pri rôznych teplotách. Prať môžete už na 30 °C, ale gél môžete použiť aj pri vyššej teplote 90 °C. Ja periem na ECO program, ktorý trvá približne 3,5 hodiny. Gél sa osvedčil pri praní stredne znečistenej bielizne. Pokiaľ máte stredne tvrdú alebo tvrdú vodu, odporúčam pridať trošku zmäkčovača vody. Tým sa zlepší účinok pracieho gélu a nemusíte ho dávať na jedno pranie gél toľko.

Prací gél môžete použiť napríklad na detské plienky alebo na detské oblečenie. Je vhodný aj na jemnú bielizeň, avšak na jemnú bielizeň môžete vyskúšať prací gél, ktorý je na to priamo určený.

Recenzia: Prací gél ekologický s mydlovými orechmi Cleano
Recenzia: Prací gél ekologický s mydlovými orechmi Cleano

Účinné zložky

 • Aniónové tenzidy (deriváty kokosového oleja – RSPO certifikovaný): Patrí medzi povrchovo aktívne látky. Rozdeľujú sa na alkylsulfáty, alkylsulfónany, alkensulfónany a mydlá. Používajú sa vo výrobkoch pre osobnú starostlivosť, hygienu av čistiacich prostriedkoch. Pomáhajú odstraňovať nečistoty z pokožky, oblečenia a povrchov v domácnosti. V kozmetických výrobkoch slúžia ako emulgátory a majú ochrannú funkciu. Používajú sa napríklad v penách na holenie, kde zlepšujú kĺzavosť pokožky a znižujú riziko poranenia.
 • Neiónové tenzidy (cukorné tenzidy): Povrchovo aktívne látky sa používajú v čistiacich a upratovacích prostriedkoch. Znižujú povrchové napätie. Obklopujú nečistotu a oddeľujú ju od povrchu, týmto spôsobom čistia. Sú štyri základné skupiny tenzidov: aniónové, neiónové, katiónové a amfotérne. Neiónové tenzidy sú rozpustné vo vode a nemajú náboj, čo ich odlišuje od aniónových. Do tejto skupiny patria estery, alkylpolyglykozidy a saponíny. Používajú sa v kozmetike, textilnom priemysle, poľnohospodárstve a potravinárstve. Sú šetrné k životnému prostrediu a ľahko biologicky odbúrateľné.
 • Saponín z mydlových orechov: Má rovnaké účinky ako mydlo, avšak je šetrnejší k pokožke aj k životnému prostrediu.

Dávkovanie

Ručné pranie: 35 ml na 10 litrov vody – perte maximálne na 40 °C.

Pranie v práčke

Dávkovanie záleží na tvrdosti vody a tiež na znečistení bielizne. Pokiaľ máte veľmi tvrdú vodu, môžete do vody pridať zmäkčovač. Tento zmäkčovač pomáha šetriť prací gél a navyše tiež zaistí, aby prací gél lepšie fungoval.

 • Mäkká voda: 55 ml (málo špinavá bielizeň)/ 72 ml / 80 ml (silne znečistená bielizeň)
 • Stredne tvrdá voda: 72 ml / 90 ml / 107 ml
 • Tvrdá voda: 90 ml / 102 ml / 127 ml
 • Predpieranie: + 35 ml
Prací gél Cleano
Recenzia: Prací gél ekologický s mydlovými orechmi Cleano
Recenzia: Prací gél ekologický s mydlovými orechmi Cleano

Vlastnosti

 • Objem: 1500 ml
 • Vôňa: Bez pridanej vône (vonia po mydle)
 • Pranie: V ruke aj v práčke
 • Teplota prania: 30 °C až 90 °C
 • Dávkovanie: 24 dávok
 • Obsahuje prácu sódu: NIE

Zloženie

menej ako 5% aniónové tenzidy (deriváty kokosového oleja – RSPO certifikovaný), menej ako 5% neiónové tenzidy (cukorné tenzidy), saponín z mydlových orechov, prírodná aróma, kyselina citrónová, konzervačná látka (Potassium Sorbate)

Ekológia

Produkt má certifikát Cruelty Free, ktorý udeľuje spoločnosť PETA. Certifikát zaručuje, že produkt nebol testovaný na zvieratách. Prací gél je plne odbúrateľný, má vegánske zloženie.

Kde gél kúpiť

Prací gél, ekologický, s mydlovými orechmi Cleano som zaobstarala na Soaphoria.sk, kde si vyberiete zo širokej ponuky kvalitnej a ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky.

DO E-SHOPU ♥
SOAPHORIA: PRÍRODNÁ KOZMETIKA ZO SLOVENSKA

♥ Kvalitná prírodná kozmetika – vynikajúca kvalita
♥ Doprava zadarmo nad 39 eur
♥ Široký sortiment kozmetiky i drogérie
♥ K OBJEDNÁVKE DOSTANETE MALÝ DARČEK.

Stručné hodnotenie

Prací gél veľmi jemne a pekne vonia. Vôňa je nevtieravá a príjemne mydlová. gél perie dobre. Na tvrdú vodu je vhodné pridať zmäkčovač vody. Na málo znečistenú bielizeň stačí iba 55 ml gélu. Na silne znečistenú bielizeň je potrebných takmer 130 ml gélu. Gél neobsahuje jedlú sódu. Perie veľmi dobre. Na detskú bielizeň špinavú od jedla je vhodné nechať bielizeň najskôr odmočiť. Na bežne znečistenú bielizeň stačí veľmi dobre. Gél zaobstaráte na Soaphoria.sk.

TIP: Ku gélu môžete pridať prírodný prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Najlepšie, čo som kedy vyskúšala.

Prací gél na SOAPHORIA.SK

9.8 CELKOVÉ SKÓRE
Prací gél, ekologický, s mydlovými orechmi Cleano

Prací gél perie veľmi dobre. Mierne znečistené prádlo vyperie perfektne a navyše krásne vonia. Pri praní môžete ku gélu pridať aj zmäkčovač vody. Vďaka šetrnému zloženiu je gél vhodný aj pre citlivú pokožku. Je biologicky odbúrateľný, ekologický, má vegánske zloženie a certifikát Cruelty Free.

Pomer ceny a kvality
10
Ako funguje
10
Zloženie
10
Ekológia
10
Vlastnosti (vôňa, ako dlho vydrží)
10
Ako perie
9
KLADY
 • Skvelé zloženie
 • Vhodné aj pre citlivú pokožku
 • Perie veľmi dobre.
 • Veľmi pekne vonia - jemne ako mydlo.
 • Nedráždi pokožku.
ZÁPORY
 • Dávkovanie - pre veľmi znečistenú bielizeň a tvrdú vodu a predpierku je potrebných takmer 160 ml gélu, a to je naozaj veľa. Odporúčam pridať zmäkčovač vody a menej gélu.
 • Odporúčam dokúpiť odmerku.
Prací gél Cleano

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo