Recenzia: Sonett Univerzálny tekutý prací gél na bielu i farebnú bielizeň BIO

Tekutý prací gél na bielu a farebnú bielizeň Sonett má neobyčajné a nevšedné zloženie. Je šetrný k životnému prostrediu aj k tkaninám. Do článku som pripravila recenziu na tento voňavý gél.

Sonett Univerzálny tekutý prací gél

Obsah

Vlastnosti a balenie

Univerzálny tekutý prací gél Sonett je vhodný pre farebnú aj bielu bielizeň. Používať ho môžete už od 30 °C a účinkuje aj pri 95 °C. Prací gél je určený pre všetky typy textílií, vrátane bavlny, ľanu, konope a ich zmesí. Hlavnými zložkami sú čisté rastlinné mydlo, cukrový tenzid a alkoholový sulfát kokosového oleja. Všetky zložky sú šetrné k pokožke a ľahko odbúrateľné v prírode. Obsahuje levanduľový éterický olej, ktorý veľmi pekne a jemne vonia. Prací gél je vyrobený tak, aby energeticky úsporná metóda výroby nevyžadovala dodatočnú energiu na ďalšiu výrobu a spracovanie. Dvojlitrové balenie vystačí na vypranie 120 kg suchej bielizne. Pokiaľ máte doma tvrdú vodu, je vhodné použiť zmäkčovač vody.

Prací gél perie dobre, ale naozaj je pri praní nutné použiť zmäkčovač vody – ak máte tvrdú vodu. Prací gél je plne odbúrateľný a je šetrný k životnému prostrediu. Ak sa vám nedarí vyprať príliš špinavé prádlo plné škvŕn, môžete použiť Sonett odstraňovač škvŕn.

Recenzia: Sonett Univerzálny tekutý prací gél na bielu i farebnú bielizeň BIO
Recenzia: Sonett Univerzálny tekutý prací gél na bielu i farebnú bielizeň BIO

Účinné zložky

Rastlinné mydlo zo slnečnicového či repkového oleja: Veľmi dobre rozpúšťa špinu, nezaťažuje odpadové vody a vďaka tomu je aj prací gél vhodný pre septiky.

Dávkovanie

Ručné pranie: 40 ml na 5 litrov vody

Pranie v práčke

Dávkovanie záleží na tvrdosti vody a tiež na znečistení bielizne. Pokiaľ máte veľmi tvrdú vodu, môžete do vody pridať zmäkčovač. Tento zmäkčovač pomáha šetriť prací gél a navyše tiež zaistí, aby prací gél lepšie fungoval. Dávkovanie platí pre 4,5 kg bielizne.

 • Mäkká voda: 50 ml (málo špinavá bielizeň)/ 75 ml (silne znečistená bielizeň)
 • Stredne tvrdá voda: 60 ml / 100 ml
 • Tvrdá voda: 60 ml / 100 ml + 50 ml zmäkčovadla
Sonett Univerzálny tekutý prací gél

Vlastnosti

 • Objem: 2000 ml
 • Vôňa: Obsahuje levanduľový éterický olej
 • Pranie: V ruke aj v práčke
 • Teplota prania: 30 °C až 95 °C
 • Dávkovanie: 27 dávok
 • Obsahuje prácu sódu: NIE

Zloženie

mydlo z repkového* alebo slnečnicového oleja* (5 – 15 %), cukrové tenzidy (5 – 15 %), alkoholový sulfát kokosového oleja (5 – 15 %), rastlinný alkohol (etanol) (1 – 5 %), sírený ricínový olej (< 1 %), citrát (< 1 %), esenciálne oleje z levandule* (< 1 %), balzamické prísady* (< 1 %), pravotočivo vírená voda (do 100 %). * = z certifikovaného ekologického poľnohospodárstva alebo voľný zber v prírode

Ekológia

Produkt má certifikáty NCP, CSE, Vegan Society. Certifikácia NCP (Nature Care Product) je určená pre nepotravinárske výrobky vyrobené z obnoviteľných surovín (čistiace prostriedky, hygienické výrobky, hračky, sviečky a hnojivá). Tieto produkty obsahujú prírodné zložky a neznečisťujú životné prostredie. Certifikácia je udeľovaná spoločnosťou EcoControl z Nemecka a zaručuje ekologickú kvalitu a šetrnosť voči prírode každodenných produktov. Certifikát CSE (Certified Sustainable Economics) predstavuje štandard kvality pre udržateľné riadenie firiem.

Kde gél kúpiť

Sonett Univerzálny tekutý prací gél na bielu i farebnú bielizeň BIO som zaobstarala na Mojalekaren.sk, kde si vyberiete zo širokej ponuky kvalitnej ekodrogérie.

Stručné hodnotenie

Prací gél Sonett veľmi pekne a jemne vonia po levandule. Táto vôňa sa počas prania stratí. Gél vo vyrobený spôsobom šetrný k životnému prostrediu. Má unikátne zloženie v podobe cukrových tenzidov a obsahuje mydlo z repkového alebo slnečnicového oleja. Nevýhodou je, že pri tvrdej vode je potrebné väčšie množstvo pracieho gélu. Pri praní je vhodné pridať zmäkčovač vody, aby gél pral lepšie.

TIP: Ku gélu môžete pridať prírodný prací parfém YAYA ORIGINAL. Tento prací parfém je TOP. Najlepšie, čo som kedy vyskúšala.

PRACÍ GÉL SONETT na MOJALEKAREN.SK

9.8 CELKOVÉ SKÓRE
Sonett Univerzálny tekutý prací gél na bielu i farebnú bielizeň BIO

Prací gél veľmi pekne vonia po levandule. Bielizeň vyperie dobre, ale k praciemu gélu je vhodné pridať zmäkčovač vody. Gél takto lepšie perie. Po praní vône levandule nie je toľko cítiť a bielizeň nevonia. Gél je plne biologicky odbúrateľný a nemá negatívny vplyv na životné prostredie. Má zaujímavé zloženie. Na veľmi špinavú bielizeň je vhodné aplikovať odstraňovač škvŕn Sonett.

Pomer ceny a kvality
10
Ako funguje
10
Zloženie
10
Ekológia
10
Vlastnosti (vôňa, ako dlho vydrží)
10
Ako perie
9
KLADY
 • Vynikajúce prírodné zloženie
 • Dobre perie, avšak je nutné pridať zmäkčovač vody.
 • Vhodné aj pre citlivú pokožku.
 • Môžete ho použiť pre septiky.
ZÁPORY
 • Cena
 • Je vhodné kúpiť odmerku.
Sonett Univerzálny tekutý prací gél

PRAJEM VÁM ŠŤASTNÝ NÁKUP

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Hrasekvlusku.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo