Jednoduché slniečko z farebného papiera

Vytváranie slniečka z farebného papiera je neuveriteľne jednoduché a stane sa obľúbenou činnosťou pre najmä trojročné a štvorročné deti. V tomto článku som pripravila návod na jednoduché a zábavné lepenie, vhodné pre najmladšie deti.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z žltého papiera sme vytvorili veselé slniečko. Lepenie je neuveriteľne jednoduché a pre malé deti zábavné, pretože rýchlo uvidia výsledok svojej práce. Táto tvorivá činnosť je určená predovšetkým pre deti vo veku troch a štyroch rokov, ale môžu sa do nej zapojiť aj predškoláci, ktorí dokážu papier vyrezať a slnko zlepiť sami. Školopovinné deti budú mať s touto aktivitou ľahkú zábavu.

Čo budete potrebovať

  • Žltý papier
  • Papier na oči a ústa
  • Nožnice
  • Lepidlo

Ako na to

Začali sme tým, že sme z žltého papiera pripravili dve rovnaké kolesá a prúžky. Okrem toho som pripravila pohyblivé oči (aj keď môžu byť aj z papiera) a pusu. Deti pripevnili prúžky na kolesá, vytvárajúc tak slnečné lúče. Na jedno papierové koleso nanesli vrstvu lepidla a naň pridali prúžky, tak vytvorili slnečné lúče. Potom na toto koleso prilepili druhé papierové koleso, ktoré zakrylo lúče. Nakoniec pridali pusu a oči, dokončujúc svoje veselé slniečko.

Jednoduché slniečko z farebného papiera
Jednoduché slniečko z farebného papiera

Záverom

Táto tvorivá činnosť je neuveriteľne jednoduchá a pre najmenšie deti veľmi zábavná, pretože rýchlo dosiahnu krásny výsledok. Deti môžu samostatne lepiť prúžky, prípadne s miernej asistenciou dospelého. Štyriročné deti už dokážu lepiť úplne samostatne, zatiaľ čo päť- a šesťročné deti si môžu samy vystrihnúť potrebné časti a vytvoriť slnko bez akejkoľvek pomoci dospelého.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo