Maľujeme temperou: Letná lúka plná vlčích makov

Kamkoľvek sa pozriete, všade vidíte červenú. To je vďaka krásnym makovým poliam, ktoré sú teraz plné kvitnúcich makov. Preto sme sa rozhodli vytvoriť svoje vlastné makové pole. A aby sme to dosiahli, použili sme rolku od toaletného papiera, čo urobilo maľovanie veľmi jednoduchým.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Najskôr sme sfarbili štvorec modrou farbou. Potom sme na štvorec s pomocou ruličky od toaletného papiera otlačili zvlnené tvary, ktoré pripomínali kvety maku, a následne sme ich vymaľovali červenou temperou. Potom sme pridali stonky a čierne stredy kvetov. Aj trojročné deti si s tým poradili, a to vďaka rulke od toaletného papiera, ktorá robila maľovanie oveľa jednoduchším.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku
  • Tempery
  • Štetec
  • Ruličku od toaletného papiera
  • Tyčinku do ušitia. Vďaka rolke od toaletného papiera je maľovanie výrazne jednoduchšie.

Ako na to

Na štvorec sme následne pridali pastelkou jemné čiary, aby sme vytvorili rôzne odtiene modrej. Keď štvorec vyschol, použili sme rolu od toaletného papiera, ktorú sme trochu zvlnili, aby sme dosiahli nepravidelný tvar kvetu maku. Deti namočili ruličku do červenej farby a tlačili ju na papier, vytvárajúc tak makové pole. Potom ešte pridali zelené stonky a čierne stredy kvetov. Na záver namočili vatový tampón do čiernej farby a pridali čierne stredy kvetu maku.

Letná lúka plná vlčích makov
Letná lúka plná vlčích makov

Záverom

Takto farebný obraz ozdobil našu nástenku. Deti vytvorili polia s makom za pomoci ruličky od toaletného papiera, temperových farieb a vatového tampónu.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo