Deň a noc: Zaujímavé kreslenie pre deti

Na toto tvorenie som narazila na Pintereste. Trošku som ho upravila, aby ho zvládli aj menšie deti a taktiež som ho prispôsobila na naše podmienky, aby nám stačili základné výtvarné potreby.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vytvorili sme krásny obrázok, ktorý by sa mohol volať Deň a Noc. Je na ňom nechtík a slniečko, ktoré zdieľa jedno spoločné koliesko. Prostredníctvom zaujímavého vyfarbenia vznikne umelecké dielo. Maľovanie sa hodí pre deti okolo štyroch rokov aj pre deväťročných školákov. Malé deti budú potrebovať pomoc dospelého, ktorý deťom nakreslí slnko a mesiac, staršie deti môžu vytvoriť obrázok úplne samé.

Čo budete potrebovať

  • Čiernu voskovku
  • Ceruzku
  • Vodovky
  • Štetec

Ako na to

Na štvrtku som nakreslila mesiac a slnko tak, aby bola štvrtka rozdelená na dve časti (od horného k spodnému okraju ju delia lúče, prostriedkom čiara oddeľujúca mesiac a slnko).

Deň a noc: Zaujímavé kreslenie pre deti
Deň a noc: Zaujímavé kreslenie pre deti

Záverom

Vyfarbovali sme spolu. Bolo to preto, aby mal o tvorení lepšiu predstavu. Predsa len je tento obrázok pre takto malé deti pomerne abstraktný. Ak s tvorením doma ešte len začínate, môžete vyrábať paralelne s dieťaťom. Veľa to pomáha. Deti pozerajú a zlepšujú sa.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo