Čo má slimák v domčeku? Tvorenie pre školákov

Keby ste mohli nakresliť, čo má slimák v domčeku, čo by to bolo? My sme upustili uzdu fantázie a nakreslili sme, čo má slimák v domčeku. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Vyrábať môžu deti v druhej triede a staršie. Namaľovať, čo má slimák v domčeku, nie je nič ľahké. Deti si môžu pri tvorení predstaviť, ako vyzerá malý domček pre slimáka a do neho môžu nakresliť predmety, ktoré by mohol slimák potrebovať – od hojdacieho kresla, cez televíziu až po knihu na čítanie. Maľovanie je veľmi zábavné. Pre mladšie deti bude ťažké namaľovať konkrétne predmety, ale môžu to vyskúšať.

Čo má slimák v domčeku? Tvorenie pre školákov
Čo má slimák v domčeku? Tvorenie pre školákov

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Biely papier
  • Lepidlo
  • Pastelky, fixky, ceruzky, gumu
  • Nožnice

Ako na to

Z farebného papiera sme najskôr vystrihli telíčko slimáka a tiež ulitu, ktorá sa dá otvárať. Z bieleho papiera som vystrihla koliesko (vnútro domčeka). Deti na biele koliesko namaľovali vnútro domčeka – všetko podľa svojej fantázie. Najprv maľovali ceruzkou, aby mohli tiež gumovať. Potom vyfarbili nakreslené predmety, pozadie, koberce, skrine a podobne. Otváracie dvierka domčeka ozdobili fixkou, dovnútra do domčeka nalepili biele koliesko a celý domček prilepili na telo slimáka. Nakoniec slimáka dokončili – dorobili sme oči, pusu a tykadlá.

Čo má slimák v domčeku? Tvorenie pre školákov
Čo má slimák v domčeku? Tvorenie pre školákov

Záverom

Zábavné tvorenie deti veľmi bavilo. Slimák do domčeka dostal televíziu, patričné osvetlenie, stôl, stoličku a tiež krb, lampičku alebo svoju vlastnú fotografiu.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo