Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

Zombie Kidz Evolúcia je zábavná a ľahká hra, ktorú môžu hrať deti už od šiestich rokov veku. Do článku som pripravila recenziu a tiež pravidlá na túto peknú hru.

Recenzie: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

Obsah

Recenzia: Zombie Kidz Evolúcia

Veľmi pekná hra zaujme nielen milovníkov Zombie. Cieľom hry je vyhnať zombie zo školy a zamknúť školu na štyri zámky, pretože všetci učitelia zo školy vrátane školníka sa premenili na zombie. Hráči sú v úlohe študentov, ktorí chránia svoju školu. Každý hráč hrá s jednou postavou študenta a s touto postavou vyháňa zombie z miestností školy. Keď sa podarí hráčom vyhnať zo školy všetky zombie, uzamknú miestnosti zámkom. Do školy vedú štyri vchody a každý vchod treba uzamknúť jedným zámkom. Keď študenti vyženú zombie zo školy, vyhrávajú. Keď zombie ovládnu nad študentovi školu, prehrali ste.

Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia
Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

Kvalita prevedenia

Kvalita hry je veľmi dobrá. Veľmi sa mi páči. Hra ponúka v jednej krabici ďalšie rozšírenie v podobe uzamknutých obálok, a tým sa zvyšuje hrateľnosť. Herný plán je kvalitný, rovnako ako figúrky.

Čo je súčasťou balenia

 • 1 obojstranný herný plán
 • 1 kocka zombií
 • 4 žetóny hrdinov
 • 8 žetónov zombií
 • 4 žetóny zámkov
 • 8 plastových stojančekov
 • 13 zalepených obálok
 • Evolúcia s tajným obsahom
 • 1 pravidlá (vrátane 1 hárku pre samolepky a 1 preukazu lovca zombií)

Podrobnejšie informácie

 • Doba hrania: cca 10-15 minút
 • Počet hráčov: 2-5 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 rokov (podľa skúsenosti zvládne aj šesťročné dieťa)
 • Hra obsahuje: návod, herný plán, figúrky, rozšírenie v obálkach

Pravidlá hry

Príprava

Pokiaľ hráte hru v dvoch hráčoch, využite nočný herný plán. Pokiaľ hráte hru v troch a štyroch hráčoch, využite denný plán. Na vstupy do školy sa umiestnia 4 zombie, zvyšné štyri zombie slúžia ako doberací balíček. Pokiaľ v doberacom balíčku nie je ani jedna zombie, hráči prehrali a školu ovládli zombíci. Doprostred herného plánu (do štvorcovej miestnosti) sa umiestnia figúrky podľa počtu hráčov.

Denný plán je zložitejší, pretože je nutné do jednotlivých miestností chodiť cez stred školy. Pri nočnom hernom pláne sú všetky dvere v miestnostiach otvorené a figúrky môžu prechádzať ľubovoľne medzi jednotlivými miestnosťami.

Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia
Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

Ako hrať

Hráč hádže kockou. Podľa farby, ktorá mu padla na kocke, umiestni zombie do miestnosti s rovnakou farbou. Následne presunie svoju figúrku do miestnosti, ktorá susedí s miestnosťou, v ktorej práve stojí. Pokiaľ hráč vstúpi do miestnosti, v ktorej sú zombie, vyženie všetky zombie z miestnosti a položí ich do rezervy so zombíkmi, avšak z jednej miestnosti môže vyhnať maximálne dve zombie. Pozor. Pokiaľ je v miestnosti 3 a viac zombie, hráč do miestnosti nesmie vstúpiť a zombie nemožno vyhnať.

Hráči sa striedajú v ťahoch do tej doby, kým sa im podarí uzamknúť školu alebo kým v spoločnej zásobe nedôjdu zombie, ktoré sa pokladajú na herný plán.

Ako zamknúť miestnosť?

Miestnosť sa zamyká tak, že sa v nej musia stretnúť aspoň dvaja hráči. Keď hráči stretnú, položia zámok na vstup do školy. Uzamykajú sa iba miestnosti, ktoré sú na vstupe do školy (nie tie priamo v škole 🙂 ).

Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia
Recenzia: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

Víťazstvo

Po každej hre sa na zadnú časť pravidiel nalepujú nálepky, ktoré značia počet odohraných hier. Za odohrané hry môžete postupne odomykať obálky, ktoré sú súčasťou hry. V obálkach sú karty, ktoré odomykajú ďalšie pravidlá, hráči získavajú špeciálne schopnosti, vylepšujú zombie na superzombie. Potom, čo odomknete novú obálku, budete nasledujúcu hru hrať už so všetkými novými prvkami.

Skladovanie hry

Všetky jednotlivé komponenty sú uložené v menšej pevnej krabici. Pre hru s obálkami sa zdá byť krabica trošku tesnejšia, ale v momente, keď odomknete všetky obálky, sa do krabice jednotlivé herné prvky pekne zmestia.

Youtube

Kde hru zaobstarať

Hru zaobstaráte v e-shopoch, ktoré sa špecializujú na predaj doskových hier, alebo v e-shope s hračkami. Za výhodnú cenu hru zaobstaráte napríklad na Vesely-drak.sk.

ZOMBIE KIDZ NA VESELY-DRAK.SK

10HODNOTENIE
ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia (spoločenská hra)

Veľmi pekná a podarená hra zaujme deti aj rodičov. Deti sú z hry nadšené a snažia sa vyhnať zombie zo školy a uzamknúť jednotlivé miestnosti. Pravidlá sú jednoduché a hru zvládnu zahrať aj predškoláci a deti v prvej triede. Súčasťou hry sú obálky, ktoré po odomknutí dávajú hre nový a ťažší rozmer.

Pomer ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita prevedenia
10
Ako zabavia deti
10
Ako sa deti rozvíja
10
Klady
 • Krásne spracovanie
 • Evolúcia pri hre v podobe nových herných prvkov
 • Fajn cena
 • Deti bavia
 • Niekedy to je napínavé
Zápory
 • Nič
Recenzie: ADC Blackfire Zombie Kidz Evolúcia

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

Mamadodazda.sk
Logo