Ako vybrať stolný futbal pre deti + tip na nákup

Vyberáte stolný futbal? Do článku som pripravila skúsenosti so stolným futbalom v mini verzii a tiež tipy na to, ako stolný futbal vybrať.

Stolný futbal Albi mini

Obsah

Stolný futbal mini: Ako vybrať a na čo sa zamerať?

Stolný futbal v mini verzii je skvelým darčekom pre deti alebo pre otecka na Vianoce či na narodeniny. Vybrať správny futbal nie je žiadna veda, napriek tomu máte niekoľko možností, aký stolný futbal vybrať. Pri výbere sa zamerajte na: materiál, kvalitu prevedenia, nohy (podstavec), montáž a príslušenstvo. Vezmem to postupne.

  • Materiál: Mini stolný futbal sa vyrába prevažne z drevotriesky. Tento materiál ponúka pomerne dobrý pomer ceny a kvality. Futbal je pevný a zároveň zaň nezaplatíte veľa peňazí. Existujú aj futbaly v plastovom prevedení. U týchto futbalov nenájdete klasické kovové tyče s plastovými hráčmi, ale figúrky sú pripevnené na pružine a loptička sa strieľa cez tieto pružinky. Tento futbal môže byť lacnejšou alternatívou ku klasickému mini futbalu, ale nie je tak zábavný.
  • Kvalita prevedenia: Pri výbere je potrebné zamerať sa aj na kvalitu prevedenia. Pri drevotrieskových futbaloch je kvalita prevedenia pomerne dobrá.
  • Nohy (podstavec): Niektoré futbaly majú akési nohy, iné sú rovné bez podstavca. Futbálky bez podstavca majú lepšiu stabilitu a môžete s nimi brať aj nie na úplne rovnej ploche (čo je fajn napríklad v tábore alebo v posteli 🙂 ).
  • Montáž: Pri niektorých futbaloch je v recenziách napísané, že ich nebolo možné zmontovať alebo že u nich chýbal návod. Náš domáci futbal bol ľahké zmontovať. Návod bol priložený v krabici a montáž som zvládla sama behom chvíľky. Pozrite sa na recenziu: Stolný futbal Albi mini.
  • Príslušenstvo: Dobré je, keď má futbal náhradnú loptičku, aspoň jednu. Ideálne však je, keď má dve náhradné loptičky. Tiež je dobré, keď balenie obsahuje náhradnú skrutku, keby sa vám jeden niekam zakotúľal.
DO E-SHOPU ♥
CISTEDREVO.SK: E-SHOP S DREVENÝMI VÝROBKAMI

♥ Zaujímavý sortiment – vypaľovanie na drevo, tlač na drevo, chránená dielňa
♥ Doprava zadarmo pri nákupe nad určitú čiastku
♥ Krásny drevený tovar – hračky, hry, nábytok, potreby do domácnosti a ďalšie
♥ AKCIA A ZĽAVY NA VYBRANÉ PRODUKTY

Druhy mini stolných futbalov

Stolný futbal mini bez nožičiek: Tento stolný futbal je ideálny aj pre náročných hráčov. Je stabilný, ponúka dobrý pomer ceny a kvality. Náš futbal sa ľahko skladal, má náhradnú loptičku a je vhodný pre deti od šiestich rokov veku. Tento stolný futbal som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk.

Recenzia: Stolný futbal Albi mini
Recenzia: Stolný futbal Albi mini

Stolný futbal mini s nožičkami: K niektorým futbalom možno doplniť nohy alebo sa predávajú priamo už s vykrojenými nožičkami. Futbal je síce vyšší, ale môže byť nestabilný. Pred nákupom je lepšie vyskúšať (ak máte tú možnosť), ako stolný futbal stojí, či sa nekýve.

Stolný futbal plastový: Tento stolný futbal ponúka úplne iný princíp hry. možno, že si ho pamätáte z detstva. K postavičke na pružinke pinknete loptičku a postavička táto loptička opäť odpinkne k ďalšiemu hráčovi. Cieľom je trafiť sa do brány súpera a čo najviac nehrávať loptičky na svojich hráčov. A to nie je vôbec ľahké.

Youtube

Kde stolný futbal kúpiť?

Stolný futbal som zaobstarala v e-shope Cistedrevo.sk. Okrem futbalu tu nájdete veľký výber drevených hračiek pre deti, veľký výber drevených hier a taktiež krásne vybavenie do domácnosti.

STOLNÝ FUTBÁLIK MINI na CISTEDREVO.SK

Stolný futbal Albi mini

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Toto je preklad českej originálnej verzie dostupnej na Mamadodeste.cz.

TAGY:

Mamadodazda.sk
Logo