Adventný veniec z papiera: Jednoduché vianočné tvorenie pre deti

Papierový adventný veniec u nás nesmie chýbať. Tento rok sme vytvorili ľahký veniec, ktorý s miernou pomocou dospelého zvládnu zlepiť aj malé deti. V článku nájdete tip, ako na to.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Tvorenie je určené najmä pre prváčikov a predškolákov, ale lepiť môžu aj menšie deti. Deti budú potrebovať pomoc dospelého najmä pri príprave kruhu, ktorý musí byť vystrihnutý z tvrdšieho papiera. Malé deti budú radi za pomoc pri strihaní zeleného papiera.

Čo budete potrebovať

  • Štvrtku alebo kartón
  • Farebné papiere (zelený – svetlá a tmavá, červený)
  • Lepidlo
  • Nožnice

Ako na to

Na štvrtku (kartón) som obkreslila väčší a menší tanier. Nožnicami som vystrihla kruh. Zo zeleného papiera som pripravila prúžky, ktoré boli široké približne 1,5 cm a dlhé cca 22 cm (rovnako dlhé ako dlhšia strana formátu A5).

Adventný veniec z papiera: Jednoduché vianočné tvorenie pre deti
Adventný veniec z papiera: Jednoduché vianočné tvorenie pre deti

Deti na kruh postupne prilepili zelené pruhy (prúžok papiera položili pod kartónový kruh, papier prehli a zlepili k sebe, aby kartón nebol vidieť). Z červeného papiera som pripravila dva červené prúžky ako stužku a tiež červené kolieska ako ozdoby venca. Veniec sme spoločne dotvorili a dekorácia bola hotová.

Záverom

Adventný veniec z papiera je veľmi ľahké pripraviť. Ďalšie tipy na tvorenie adventného venca z papiera nájdete v článku: DIY adventný veniec z papiera a ruličiek a tiež v článku: Papierový adventný veniec: Tvorenie pre deti.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo