RECYKLUJEME

DIY adventný veniec z papiera a ruličiek

Adventný veniec z farebného papiera a z ruličiek od toaletného papiera som chcela vyrobiť už vlani, ale nestihla som ho včas. Preto sme s deťmi vytvorili papierový veniec na dvere. Tento rok sme k nemu pridali aj adventný veniec z papiera. Budete potrebovať farebný papier, rolky od toaletného papiera a kus krabice. Do článku som pripravila fotonávod a aj krátke video.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Toto tvorenie je určené pre rodičov s deťmi. Malé deti ho samy nezvládnu. Spoločnými silami vytvoríte krásny adventný veniec z papiera. A môžete ich urobiť pokojne viacero. 🙂

  • Pre deti do 10 rokov: Deti budú určite potrebovať veľkú pomoc dospelého. Rodičia pripravia kruh z kartónu, môžu deťom pomôcť lepiť papier do krúžkov a pripevniť sviečky na veniec.
  • Pre deti nad 10 rokov: Desaťročné deti by mohli zvládnuť vytvoriť veniec úplne samé, možno, že budú potrebovať pomôcť vystrihnúť kruh z kartónu.

Čo budete potrebovať

  • Kartón / kus krabice
  • Nožnice
  • Farebný papier
  • Lepidlo
  • Ruličky od toaletného papiera (4 kusy)
  • Izolepu

Ako na to

Z krabice som vystrihla kruh s vonkajším priemerom 24 centimetrov. Zo zeleného papiera som pripravila prúžky, z ktorých sme vytvorili kolieska. Koliesko je lepené z papiera, ktorý má dĺžku cca 20 cm (nastrihané z formátu A4, kratšia strana). Ruličky od toaletného papiera sme obalili do červeného farebného papiera. Zo žltého a oranžového papiera som pripravila plamienky.
Kruh sme natreli lepidlom. Do miesta sviečok sme prilepili zelený papier. Je to preto, aby pri rolkách nepresvitala farba kartónu. Na toto zelené miesto som prilepila izolepú sviečky. Nakoniec sme kolieska prilepili obyčajným lepidlom v tyčinke ku kartónu dookola. Kolieska sa môžu trošku prekrývať, ale to nevadí.

DIY adventný veniec z papiera a ruličiek
DIY adventný veniec z papiera a ruličiek

Každý týždeň môžete ku sviečke prilepiť plamienok. Plamienok si môžete schovať do každej ruličky. Plamienky môžete tiež prilepiť hneď a len ich zahnúť dovnútra.

DIY adventný veniec z papiera a ruličiek
DIY adventný veniec z papiera a ruličiek

Youtube

Záverom

Jupí. Veľmi sa mi veniec páči. Na to, že je z farebného papiera a výroba trvala chvíľku, tak je super. A deti sú nadšené.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo