Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička

Nakoniec sme sa rozhodli vyskúšať jednoduché origami pre malé deti. Skladanie bolo síce považované za ľahké, ale napriek tomu predstavovalo pre deti určitý výzvu. V článku som pripravila návod na prvé origami pre deti – psíka a mačičku.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Pôvodne sme si mysleli, že deti budú schopné rýchlo zložiť hlavičku mačičky alebo psíka, no nakoniec to bolo pre nich celkom náročné. Tento druh origami môžu skladať už deti vo veku päť rokov, ale vyžaduje si to cvik a trpezlivosť.

Čo budete potrebovať

  • Papier (biely alebo farebný)
  • Pastelky
  • Nožnice

Ako na to

Oba tieto papierové zvieratá sa skladajú zo štvorca, a postup je podobný pre oboje.

Pre psíka: Začneme tým, že štvorec preložíme na polovicu. Potom ohneme dva cípy smerom dolu, aby vytvorili uši. Nakoniec ohneme špičku, ktorá sa nachádza medzi ušami, tak, aby vytvorila psíkov nos.

Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička
Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička

Pre mačičku: Opäť začneme preložením štvorca na polovicu. Následne ohneme dva cípy nahor, aby vytvorili uši. Potom ohneme špičku, ktorá sa nachádza medzi ušami, tak, aby vytvorila rovnomernú hlavičku mačičky. Mačičku môžeme následne otočiť na druhú stranu a deti ju môžu zdobiť pastelkami alebo fixkami podľa svojich predstáv.

Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička
Prvé ľahké origami pre deti: psík a mačička

Záverom

Hoci na prvý pohľad skladanie týchto origami pre deti vyzeralo veľmi jednoducho, deti museli venovať tomuto úkolu dosť úsilia. Opakovane sme sa k nim vracali a snažili sme sa zložiť psíka a mačičku, až kým sme sa stali skutočnými majstrami v origami.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo