RECYKLUJEME

3D kaktusy z farebného papiera a ruličiek od toaletného papiera

Poprvé sme sa pustili do výroby kaktusov a máme plány na ďalšie kaktusové projektovanie, pretože sa to deťom veľmi páčilo. V tomto článku nájdete návod na vytvorenie trojrozmerných kaktusov z farebného papiera.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z farebného papiera sme vytvorili 3D kaktusy a použili sme ruličku od toaletného papiera na vytvorenie kvetináča, do ktorého sme umiestnili tieto kaktusy. Toto tvorenie bolo zaujímavé nielen pre predškolákov, ale aj pre prváčikov. Mladšie deti budú potrebovať pomoc dospelého, ale šesťročné deti by mali byť schopné vykonať väčšinu kreatívneho procesu samy, s výnimkou zložitejšieho skladania kaktusu, pri ktorom by mohli potrebovať pomoc.

Čo budete potrebovať

  • Ruličky od toaletného papiera
  • Nožnice
  • Lepidlo v tyčinke
  • Farebný papier – zelený (na kaktus), svetlejšie farby na kvetinky (ružová, fialová) a sýtejšie na kvetináč (modrá, červená, žltá)
  • Čiernu pastelku
  • Izolepu
  • Na podlepenie je vhodná štvrtka alebo slabší kartón

Ako na to

Na začiatku sme pripravili kaktusy, kvety a obaly na kvetináče z farebného papiera. Pre kaktusy je vhodné použiť štvorec, alebo môžete prilepiť farebný papier zo všetkých strán na niečo pevnejšie, ako je štvorka alebo tenký kartón. Obyčajný farebný papier je príliš tenký a nie je dostatočne stabilný pre vytvorenie zložených kaktusov. Ruličku od toaletného papiera sme rozrezali na polovicu. Každú polovicu sme deti ozdobili farebným papierom, aby vytvorili kvetináč. Následne deti vytvorili kaktus a ozdobili ho čiernou pastelkou a pridali kvety. Kaktus sme zložili a pri niektorých častiach sme ho museli zalepiť izolepou, potom sme ho vložili do kvetináča.

3D kaktusy z farebného papiera a ruličiek od toaletného papiera
3D kaktusy z farebného papiera a ruličiek od toaletného papiera

Záverom

Boli sme prekvapení, aký krásny dekoračný prvok sme vytvorili. Použili sme farebný papier na výrobu kaktusu, ale nabudúce by sme volili silnejší podklad, ktorý by lepšie udržal tvar kaktusu (napríklad kartón alebo štvorku).

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo