DIY húsenica z ponožky (bez šitia)

Čo robiť so zvyšnou ponožkou, keď sa jedna z páru stratí alebo poškodí? Spolu s deťmi sme vytvorili húsenicu z nevyužitej ponožky bez potreby šitia. V tomto článku som pripravila návod na vytvorenie ponožkovej húsenice bez nutnosti ihly a niťa, aby deti mali príležitosť na netradičnú zábavu.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z neupravené staré pančuchy sme vytvorili húsenicu. Na jej výrobu sme využili iba veci, ktoré by sme inak zahodili – starú ponožku, zbytky látky a stuhy. Túto zábavu môžu začať praktikovať už štvorročné deti, ktoré dokážu pomôcť pri tvorbe húsenice a taktiež si ju môžu samy ozdobiť. Školáci zvládnu vytvoriť húsenicu sami bez problémov.

Čo budete potrebovať

  • Ponožku
  • Zvyšky látok, handier či inej mäkkej tkaniny
  • Zvyšky stužky alebo povrázok
  • Pohyblivé či papierové oči
  • Fixy (môžu byť obyčajné, prípadne fixky na textil)
  • Nožnice
  • Lepidlo

Ako na to

Zošila som si handričky, ponožku, stužku, nožnice, oči, lepidlo a fixky. Ponožku som naplnila látkou a občas zatlačila stužkou, aby vytvorila niekoľko hrbolčekov. Nakoniec som odrezala koniec ponožky a urobila na ňom uzol, odstránila zvyšnú časť.

DIY húsenica z ponožky (bez šitia)
DIY húsenica z ponožky (bez šitia)

Pridali sme oči na hlavu húsenice a použili fixky na vytvorenie úsmevu. Deti mali možnosť vyjadriť svoju kreativitu a samy si pohrávať s fixkami pri kreslení vzorov na húsenicu.

Záverom

Vytváranie húsenice bolo obľúbené a vzbudilo nadšenie. Ak chcete húsenicu ešte viac vylepšiť, môžete pridať farebné kamienky (bohužiaľ, nemali sme ich k dispozícii), korálky, alebo sa pustiť do šitia. Deti vo veku štyroch a päť rokov si však najviac užili, keď húsenicu kreslili fixkami a ozdobovali podľa vlastnej predstavy.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo