Autíčko z ruličky od toaletného papiera

Ani odfotiť som autíčko nemohla, akú z neho mali deti radosť. 🙂 Do článku som pripravila tip na to, ako z ruličky od toaletného vyrobiť krásne autíčko.

Obsah

Pre koho je tvorenie určené

Z rolky od toaletného papiera sme vyrobili krásne policajné autíčka. Vytvoriť môžete aj hasičov, formuly alebo osobné auto pre jednu alebo dve osoby. Na miesto spolujazdca sme posadili panáčika z Dupla. S pomocou dospelého môžu autíčko vyrábať už trojročné deti. Tvorenie nie je ľahké a auto zvládnu vyrobiť sami až deti okolo ôsmich, možno až deviatich rokov veku. Pre mladšie deti je vyrábanie veľkým zážitkom.

Čo budete potrebovať

  • Farebný papier
  • Ruličku od toaletného papiera
  • Lepidlo
  • Kúsok mäkšej krabičky alebo štvrtku na podlepenie kolies
  • Vzorovú sponu na prichytenie kolies

Ako na to

Zo štvrtky som pripravila čierne kolesá – na štvrtku som nalepila farebný papier, vystrihla som kolesá, dovnútra som urobila otvor a prevliekla som sponu. Z farebného papiera som pripravila obdĺžnik, prúžok, hviezdu a koliesko.

Autíčko z ruličky od toaletného papiera
Autíčko z ruličky od toaletného papiera

Deti na ruličku od toaletného papiera nalepili farebný papier, ktorý ozdobili hviezdou, prúžkom a kolieskom. Potom som do rolky urobila štyri otvory a vsunula som do nich kolieska. Nakoniec som prestrihla otvor na sedenie a do auta som vsunula panáčika z Dupla.

Záverom

Deti boli nadšené. Stopercentne. Na záver si auto dozdobili podľa svojho. Na koliesko napísali číslo, na autá nakreslili policajný odznak. Otvory do roliek, do kolies a tiež na vytvorenie sedačky som použila nožnice na nechty.

PRAJEM VÁM KRÁSNU ZÁBAVU

Foto: Mamadodazda.sk
Tento článok je slovenský preklad originálnej českej verzie webu Mamadodeste.cz, kategória Tvorenie s deťmi.

Mamadodazda.sk
Logo